Disney Plus'ın Abone sayısı 103,6 Milyonu Aştı!

Disney, 2021 yılı geneli ve son çeyrek için mali raporu paylaştı. Rapora göre Disney Plus ücretli abone sayısı 103.6 milyonu aştı.

Dijital olarak pek çok farklı ülkede faaliyet gösteren Disney Plus, 2020 yılının Nisan ayı itibariyle 33 milyon aboneye sahipti. Yeni yayınlanan raporda ise abone sayıları ve gelirlerine yönelik resmi rakamlar paylaşıldı. 2021 yılının Nisan ayı itibariyle 103.6 milyon ücretli aboneye sahip olduğunu duyuran Disney Plus, yaklaşık 1 yıllık süre içerisinde sisteme 70 milyon abonenin katılmasını sağladı Hizmetin bu derece büyümesi, beklentilerin de üzerinde gerçekleşirken açıklanan rakamlar astronomik olarak değerlendirildi.

Hedefler şimdiden aşıldı!

Disney Plus için ilk lansman ile birlikte, şirket bu alandaki hedeflerini detaylı olarak paylaşmıştı. 2024 yılına kadar 60 ile 90 milyon aboneye ulaşılmasını hedeflenirken, şirket 2021 yılı itibariyle başlangıç hedeflerini aşmayı başardı. Planlanandan yaklaşık 3 yıl önce Disney önemli bir kilometre taşını geride bırakmayı başarırken, bu durum şirket gelirlerine de doğrudan yansıdı.

Yayınlanan raporda 2024 yılı hedefleri de yeniden revize edildi. Yeni hedefler; dünya genelinde 230 ile 260 milyon aboneye ulaşmak. Yeni hedefler, Disney Plus’ın sektördeki rakiplerine karşı ciddi bir üstünlük kurulabileceğinin de işaretlerini taşıyor. Zira Netflix şu anda 207 milyon, Hulu ise 41.6 milyon aboneye sahip. 

Özel içerikler dikkat çekti!

Disney Plus servisinin bu kadar dikkat çekmesinde ve abone kazanmasında özel içeriklerin etkisi oldukça fazla. İlk lansman sonrasında Marvel ve Star Wars gibi pek çok farklı içeriği sisteme ekleyen Disney, The Mandalorian, WandaVision ve The Mandalorian gibi yeni TV şovları ile birlikte büyümesini sürdürmüştü. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap