Discovery İçerikleri BluTV'de Yayınlanacak

Türkiye merkezli internet üzerinden video akışı yapan BluTV isimli platform Discovery ile ortak oldu. Her iki medya devi birbirlerinin içeriklerine yer verecek.

ABD merkezli medya şirketi Discovery, BluTV hisselerinin %35'ini aldı ve BluTV'ye ortak oldu. Ortaklığın ardından Türkiye'de BluTV kullanıcıları Discovery içeriklerine erişebilecek; Discovery'de BluTV içeriklerini yurtdışındaki izleyiciler ile buluşturabilecek. Yapılan ortaklık kullanıcıların daha fazla içeriğe ulaşmasını sağladığı gibi Türk içeriklerin ve BluTV'nin yurtdışında tanınmasını, dolayısıyla büyümesini hızlandıracak.

BluTV ve Discovery ortaklığı ile ilgili BluTV CEO'su Aydın Doğan Yalçındağ ''Dünyanın önde gelen medya ve eğlence şirketlerinden biri olan yeni stratejik ortağımız Discovery ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. BluTV, orijinal içerik üretimini özenle seçilmiş yerli ve yabancı içerik portföyü ile birleştirerek, son beş yılda milyonlarca kullanıcıya ulaşmış ve Türkiye SVOD pazarının büyümesine öncülük etmiştir. Vizyon ve stratejimizi paylaşan ve BluTV'yi büyüme yolunda bir sonraki aşamaya taşıyacak yeni bir ortağa sahip olduğumuz için mutluyuz.'' sözlerini kullandı.

İki medya platformu ortaklığı için Discovery EMEA Bölgesi Başkanı ve Genel Müdürü Kasia Kieli ise ''Türkiye, Discovery'nin 20 yıldır yatırım yaptığı önemli bir pazar. Türkiye'nin önde gelen uluslararası medya şirketlerinden biri olmaktan gurur duyuyoruz. BluTV'ye yaptığımız yatırım ve bugün duyurduğumuz stratejik ortaklığımız, ülkedeki en büyük yerel SVOD yayıncısı ile Türk OTT pazarına girişimizi temsil ediyor. Bu ortaklık, pazardaki çoklu kanal stratejimizi güçlendirip, dünya çapında izleyicisi giderek artan güçlü Türk yapımlarına erişim sağlayacak. BluTV üyelerinin, çok yakında istedikleri yerde ve zamanda Discovery içeriklerinin keyfini çıkarabilecek olmalarından çok memnunuz. Bu yolculuğa BluTV ile birlikte başlamaktan heyecan duyuyoruz.'' sözlerini kullandı.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap