Clubhouse Konuşmalar İçin Kayıt Özelliğini Duyurdu

Son dönemlerin en popüler uygulamalarından bir tanesi olan Clubhouse beklenen özelliğini duyurdu. Uygulamada artık konuşmalar kayda alınabilecek.

Clubhouse tarafından yapılan son açıklamalarda, uygulama içi kayıt dahil olmak üzere pek çok yeni özelliğin kullanıma sunulacağı belirtildi. Ekim ayı itibariyle başlayacak kademeli güncellemelerde, kullanıcılar bugüne kadar elde edemediği pek çok yeniliği uygulamada kullanma imkanı elde edecek.

Clubhouse İçerikleri Kaydedilebilecek

Yeni güncellemelerde en çok dikkat çeken detaylardan bir tanesi konuşmaların kayıt edilebilecek olması oldu. Açıklamalara göre herkese açık olan odalarda ses kayıtları yapılabilecek. Oda sahipleri ve moderatörler tarafından yapılabilecek olan bu kayıtlarda, üstelik anlık olarak da özelliğin kapatılıp açılabilmesi mümkün.

Kayıtlar sırasında kullanıcıların 30 saniyelik paylaşılabilir klipler oluşturulmasına da izin verilecek. Üstelik mevcut kayıtlarda kullanıcıların kayıt için detaylı bir şekilde anahtar kelime ya da isim yazması destekleniyor. Böylece kayıtlar üzerinden de kullanıcıların arama yapması ve ulaşmak istediği içerikleri keşfetmesi sağlanacak.  

Uygulamaya eklenen makas ikonu üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecek kayıtlar, daha sonrasında gelişmiş paylaşım araçlarıyla da uygulama içinde kullanıcılarla ya da farklı odalarda paylaşılacak. 

Clubhouse Podcastlerin Parlamasını Sağlayabilir

Clubhouse yeni özellikleriyle, podcastleri destekleyecek. Mevcut paylaşımların kayıt altına alınması ve daha sonrasında podcast olarak paylaşımların yapılmasına yeni özelliklerle mümkün olabilecek. Bugüne kadar uygulama içinde gerçekleştirilen tüm sohbetler kayıt altına alınamadığından dolayı benzer paylaşımı desteklemiyordu. Ancak yeni dönemde kullanıcılar daha farklı platformlarda Clubhouse kayıtlarını paylaşma imkânına sahip olacak. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap