Clubhouse'dan Instagram ve Twitter Hamlesi

Clubhouse, rakipleri Instagram ve Twitter için önemli bir yenilik sundu. Clubhouse profillerinde artık Instagram ve Twitter hesaplarına bağlantı verilebilecek.

Geliştirildiği ilk günden itibaren büyük bir popülerlik yakalayan ve Android desteği ile birlikte daha fazla kişiye ulaşmayı başaran Clubhouse için önemli bir yenilik daha geliştirildi. Clubhouse’ın piyasada popülerlik yakalamasının ardından hemen hemen tüm sosyal ağlarda benzer özellikler geliştirilerek kullanıcıların bu yenilikten yararlanması hedeflenmişti.

Ancak hiçbir sosyal ağ, mevcut sesli sohbet özelliği ile Clubhouse’a karşı direniş gösteremedi. Yayınlanan yeni raporlar ile birlikte bu alanda ne kadar başarılı olduğunu net olarak gösteren Clubhouse, şimdi rakipleri Instagram ve Twitter için özel bir geliştirme sundu.

Clubhouse profillerinde sosyal ağ bağlantıları sunulacak

Bu hafta içinde Clubhouse için yapılan en büyük yeniliklerden birisi sosyal ağ bağlantılarının desteklenmesi oldu. Android için yayınlanan güncelleme notunda mevcut özellik için "en çok istenen Android özelliği" tanımlamasını kullanan Clubhouse, kullanıcılardan aldığı dönüşler üzerine böyle bir hamle yaptığını ifade ediyor.

Twitter ve Instagram kullanıcılarının, mevcut sosyal ağlardaki profillerini Clubhouse profilinde yer vermek için birkaç işlem yapması yeterli. Tanıtımda da yer verilen detaylara göre Clubhouse profiline giriş yapılması ve ayarlar bölümündeki sosyal ağların simgelerine dokunulması yeterli.

Bir diğer yenilik: Hatırlatıcılar

Hesap bağlantıları, uygulamaya gelen tek yenilik değil. Yeni sürüm ile birlikte uygulamaya hatırlatıcı özelliği de getirildi. Konuşmacıları ve odaları takip etmek isteyen kullanıcılar, mevcut profil ve odalardaki seçeneklerde yer alan hatırlatıcıları kullanarak kolay bir şekilde takipte bulunabilecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap