Bitcoin ATM'leri Benzin İstasyonlarına Geliyor

New York Post’ta yer alan yeni bir habere göre Bitcoin ATM’leri benzin istasyonlarına yerleştirilmeye başlanacak.

Bitcoin’in popüler olduğu şehirlerden birisinde önemli bir çalışmaya imza atılmak üzere. Yapılan resmi açıklamaya göre ülke çapındaki market ve benzin istasyonu zincirlerine Bitcoin ATM’leri yerleştirilecek. Yapılan anlaşma sonrasında yapılan açıklamalara göre kullanıcılar benzin alır gibi istasyonlara giderek Bitcoin satın alabilecek. 

Bitcoin ATM'leri yaygınlaşıyor!

Atlanta merkezli Bitcoin Depot CEO'su Brandon Mintz, The Post'a verdiği demeçte, "Amacımız, New York dahil 50 ABD eyaletinin tamamına daha fazla ATM makinesi koyarak tüketicilere mümkün olduğunca fazla erişim sağlamaktır" dedi. Mevcut işlemler sadece Bitcoin satın almayı sağlayacak. Kullanıcılar akıllı telefonlarına kuracaklara uygulamalar üzerinden hızlı bir şekilde dijital cüzdan oluşturabilecek ve Bitcoin ATM'leri üzerinden yapacakları satın almalarla cüzdanlarına istediği kadar Bitcoin aktarabilecek.

Makineler aracılığıyla yurtdışına ucuz para gönderme imkanının da sunulacağını açıklayan CEO, böylece kripto para teknolojilerinin New York'ta bankalar yerine ATM'ler üzerinden daha uygun bir şekilde hizmet verebileceğini belirtti. Sektör temsilcilerine göre mevcut ATM projesi, New York'ta çok yaygın olan yastık altı nakit biriktirme alışkanlığının da sona ermesini sağlayabilir. Kullanıcılar yüksek sermayelerini biriktirerek enflasyon gibi risklere karşı kendini korumak için yeni teknolojileri tercih edebilir.

ABD'de 20000 Bitcoin ATM'si bulunduğu göz önüne alındığında New York'ta yapılacak yeni çalışma kripto para sektörü için oldukça önemli bir etki yapacak. Şu anda faaliyet göstermek için düzenleyici onayını bekleyen Bitcoin Depot, onay aldıktan sonra projesini hayata geçirerek şehrin pek çok farklı noktasına Bitcoin ATM’si yerleştirecek. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap