Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Şok İddia: BTCTurk Pro Hacklendi mi?

Türkiye’de kripto para borsası için en çok tercih edilen sitelerden birisi olan BTCTurk için şok iddialar gündeme geldi. İddialara göre hacklenen sistemden kullanıcı verileri çalındı.

Dünyanın takipte olduğu Raidforums’da yayınlanan son veriler, BTCTurk ile ilgili yeni bir konu açıldı. Facebook ve LinkedIn gibi sosyal ağlara yönelik yapılan saldırılar sonrasında kullanıcı verilerinin satışa sunulduğu Raidforums’ta BTCTurk için açılan başlık ile sisteme yönelik ciddi bir saldırı yapıldığına dair bilgiler paylaşıldı. BTCTurk Pro kullanıcılarına ait olduğu öne sürülen kullanıcı verileri kısa süre içerisinde dikkat çekerken, olay Twitter’da da en çok konuşulan konular arasında yer alma başladı.

Forumdaki bilgilere göre 2019 yılında yapılan saldırı sonrasında verilerin ele geçirildiği iddia edilirken veritabanına yönelik yapılan hamle ile kullanıcıların (isim, soyisim, eposta adresi, telefon numarası, açık adresi, IP adresi, hesap bakiye miktarları ve hesap doğrulamada kullanılan kimlik bilgileri) tüm bilgilerinin ele geçirildiği belirtilen forum içeriği Türkiye’de şok etki yarattı. Konu ile ilgili henüz BTCTurk cephesinden bir açıklama gelmedi.

Forumda yer alan konu ise şöyle;

Konuyla ilgili ise BTCTurk Pro destek ekibi tarafından hemen bir açıklama yapıldı. İşte açıklamaya dair detaylar;

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap