BİM Sanal Parası BİMPARA'yı Resmen Kullanıma Sundu!

BİM, kendi mağazalarında geçerli olacak ve kolay bir şekilde hesaplar arasında aktarım yapılabilecek BİMPARA’yı resmen kullanıma sundu. BİMPARA mobil uygulama üzerinden kullanılacak.

Türkiye’nin önemli zincir marketlerinden birisi olan BİM, sanal para kullanımında önemli bir hamle yaptı. Mobil uygulama odaklı çalışan yeni sistem, tüm BİM mağazalarında desteklendiği gibi para yükleme, transfer etme ve harcama gibi özelliklere sahip.

Android ve iOS işletim sistemlerinde desteklenen özellik, BİM alışverişlerinde kasada temassız bir şekilde harcama yapma imkanı sunuyor. Pandemi nedeniyle temassız işlemlere olan ilgi arttığından dolayı BİM tarafından atılan bu hamlenin kullanıcılardan ilgi görmesi mümkün görünüyor.

BİMPARA Ve Uygulama Özellikleri Neler?

BİMPARA kullanmak isteyen kullanıcılar, mobil uygulama üzerinden üyelik işlemlerini yaptıktan sonra kolay bir şekilde bakiye aktarımı yapabiliyor. Kredi kartından ya da banka kartından istenilen miktarın hemen aktarılabileceği hesap böylece BİM alışverişlerinde sadece telefon ile işlem yapılabilmesini yeterli kılıyor. Üstelik özellikler sadece bunlarla da sınırlı değil.

Kişilerin birbirine para göndermesini de kolaylaştıran BİMPARA sayesinde en az 10, en fazla 500 TL olacak şekilde para gönderimleri yapılabiliyor. Üstelik yapılacak gönderimlerde karşı tarafın BİMPARA uygulamasını kullanması zorunlu olmazken, uygulamayı kullanmayan kullanıcılara SMS ile şifre gönderimi yapılıyor. Böylece ilgili tutar kadar harcamalar, kasada şifre bildirimi ile kolayca yapılabiliyor.

Kişilerin kendi hesaplarına yapacağı para aktarımlarında ise limitler 50 TL ile 2000 TL olarak belirlenmiş durumda. Bir günde ise 4 farklı gönderim ile maksimum 6000 TL aktarım yapabilmek mümkün. Uygulama yapılan tüm harcamaların kontrol altında tutulmasını da sağlıyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap