Sağlıklı Bir Yaşam İçin Beslenme ve Diyet Uygulamaları

Sağlıklı bir yaşam aslında hepimizin arzuladığı bir şeydir. Bunun için çok hassas davranmamız gerektiğini bilmemiz gerekir. Android ve iPhone kullanıcısı olmanız durumunda oldukça kullanışlı beslenme ve diyet uygulamalarından destek alabilirsiniz.

Fazla kilolarla başınız dertte mi? Hayatını daha sağlıklı bir biçimde idame ettirmek istiyor musunuz? Öyleyse teknolojiyi kullanarak sağlıklı beslenme konusunda ve diyet konusunda çeşitli adımlar atabilirsiniz. Bu uygulamaları kullanarak dengeli beslenmeyi başarabilirsiniz.

Android ve iPhone için en iyi beslenme ve diyet uygulamalarını öğrendikten sonra kendi sağlığınızı daha yakından takip edebileceksiniz. Aynı zamanda ihtiyaç duyduğunuz motivasyona kolayca sahip olabileceksiniz.

Google Fit

Google tarafından geliştirilen bu uygulama son derece dikkat çekicidir. Günlük kardiyo takibi ve antrenman çizelgesi gibi çeşitli seçeneklere sahiptir. Üstelik Google bu uygulamayı Dünya Sağlık Örgütü ve Amerikan Kalp Derneği ile birlikte çalışarak geliştirmiştir.

YAZIO

YAZIO aslında Android öncelikli olarak geliştirilmiş bir kalori sayacı uygulamasıdır. Uygulama yakaladığı başarıyı aynı zamanda iOS'a taşımıştır. Kalori saymak ve hızla kilo vermek istiyorsanız bu uygulamayı takip etmeyi düşünebilirsiniz.

HabitMinder

HabitMinder, sağlıklı alışkanlıklar edinmenize yardımcı olacaktır. Mini uygulamalar ve oturum ekranları gibi faydalı araçlarla sizi sorumlu tutmayı başaracaktır. Uygulamanın başlamanız için 50'den fazla önceden tanımlanmış sağlıklı alışkanlığı vardır.

FatSecret Kalori Sayacı

FatSecret tarafından geliştirilen kalori sayıcı yemekler için beslenme bilgilerini bulmanıza yardımcı olacaktır. Böylece öğünlerinizi, egzersizlerinizi ve kilonuzu takip etmek için çeşitli fırsatlar elde edersiniz. Kalori sayacını kullanmak oldukça basittir.

Diyetkolik

Diyetkolik uygulaması, sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler tercih edeceği uygulamalardan birisidir. Uygulamanın içerisinde kalori takipçisi ve su tüketim takipçisi vardır. Böylece günlük bazı rutinleri elde ederek sağlıklı kalmayı başarabilirsiniz.

MyFitnessPal

MyFitnessPal onu doğru kullanmanız durumunda size kilo verdirecek en doğru araçlardan biridir. Kullanımı kolay kalori sayacı bugüne kadar geliştirilmiş olan en geniş veritabanı ile dikkat çekmektedir. Üstelik sonuçları oldukça hızlı bir biçimde sunarak fark yaratmaktadır.

Waterlogged

Waterlogged doğru kullanıldığı zaman son derece faydalı olabilen bir su içme takip uygulamasıdır. Su içmeye devam etmeni sağlamak ve günlük olarak yeterince su tüketmene odaklanmak için grafikler ve hatırlatıcılar ile doludur.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap