Türkiye’de Yeni Bir Dolandırıcılık Daha Mı? Ava Premium'a Ulaşılamıyor

Türkiye’de Çiftlikbank ve Thodex’in ardından Ava Premium adlı bir şirkette daha mağduriyet yaşandığı öne sürüldü. Konuyla ilgili resmi süreç başlatıldı.

Yüksek kar oranları vaat ederek Türkiye’de milyonlarca kişiye ulaşarak ve yüksek gelirler elde ederek kayıplara karışan girişimlere bir yenisi daha ekleniyor. Ava Premium ismiyle kurulan ve yatırımcılarına kısa sürelerde yüksek karlılık oranları sunan Ava Premium kurucularının ortadan kaybolduğu belirtildi. Şu anda kaç kişinin sisteme dahil olduğu ve toplamda ne kadar bir zararın yaşandığı net olarak bilinmesi de konuyla ilgili Sermaye Piyasası Kurulu tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

Ava Premium yüksek kârlılığı dikkat çekmişti

Ava Premium, yatırımcılarına yüksek kârlılık sunarken yatırımların mobil uygulama ve oyunların geliştirilmesinde kullanıldığını ve bu sayede de yüksek gelirlilik elde edildiğini öne sürüyordu.  ABD ve Avrupa pazarına yönelik geliştirilen uygulama ve oyunlarla Dolar ve Euro olarak gelir elde eden şirketin bu sayede yatırımların da karlı olmasını sağladığı belirtiliyordu. Ava Premium üzerinden bu vaatlere kanarak yatırım yapan kişiler, şu anda hiçbir şekilde işlem yapamıyor ve yatırımlarını da geri çekemiyor.

Sistem kapandı, erişim sağlanamıyor!

Ava Premium internet sitesinin kapatılması ve yetkili isimlere de ulaşılamaması üzerine Sermaye Piyasası Kurulu tarafından başlatılan incelemede, 3 isim için suç duyurusunda bulunuldu. Yetkili isimler olarak Melike Polatel, Yaşar Tursun ve Ali Tatar için “nitelikli dolandırıcılık"  kapsamında işlemleri başlatan SPK, yaptığı bu hamle ile Türkiye’de yeni bir dolandırıcılık olayının da yaşandığını gözler önüne serdi. Olayın ortaya çıkmasının hemen ardından özellikle sosyal medyada en çok konuşulan konulardan birisi Ava Premium oldu.

“Sizler için özel olarak tasarladığımız müşteri paneliyle üç farklı kazanç paketimizden birini seçerek, sizler de Ava Premium ile kazanmaya başlayabilirsiniz.” şeklinde ibareler ile Türkiye’de pazarlama faaliyetleri yapılan Ava Premium için önümüzdeki günlerde kapsamlı bir incelemenin yapılması bekleniyor. İnceleme ile birlikte yaşanan zararın ve kaç kişinin sisteme dahil olduğu ortaya çıkarılabilir.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap