Asus Dünyanın İlk 17 inçlik Chromebook Modelini Geliştiriyor!

Asus tarafından yapılan hazırlıklarda 17 inç ekrana sahip ilk Chromebook için çalışmalara başlandığı belirtildi. Yeni model, bugüne kadarki en büyük ekrana sahip olacak.

Asus, Chromebook CX1700 olarak adlandırdığı yeni modeliyle sektöre oldukça iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Dizüstü bilgisayarda yer alan 17.3 inçlik FHD ekran, önemli donanımlarla destekleniyor. Model ile ilgili yapılan sızdırmalara göre yeni Chromebook modeli Intel Jasper Lake Celeron N5100 işlemcisi ya da Intel Pentium Silver N6000’dan güç alacak. Cihazda yer alacak diğer özellikler ise 64 GB depolama alanı, 4 GB ya da 8 GB RAM.

Asus yeni modeliyle fark yaratmak istiyor!

Dizüstü bilgisayar hakkında şu ana kadar oldukça az bir sızıntı yaşandı. Ancak sızdırılan bilgiler, Asus’un bu alanda dikkat çekmesini sağladı. 299 Dolar başlangıç fiyatıyla satışa çıkması beklenen cihaz, bugüne kadarki en uygun fiyatlı ve geniş ekrana sahip dizüstü bilgisayarlar arasında yer alacak.

17 inç ekran, pek çok kullanıcı için cazip görülebilir. Ancak taşınabilir bir bilgisayar söz konusu olduğunda Asus’un bu konuda ciddi bir handikap yaşaması da söz konusu. Bu bakımdan satış döneminin başlamasıyla birlikte Asus’un bu konuda nasıl tepki alacağı, satışlar konusunda önemli veriler sunacak.

Asus yeni modeliyle neler sunacak?

Daha büyük ekrana sahip olan model, öncelikle çoklu görevler ve pencereler ile kullanımda kolaylık sağlayacak. Android 11 desteğine sahip olacak Chromebook, zengin bir mağaza sayesinde çok daha işlevsellik sunacak. Taşınabilirlik konusunda avantaj sağlayacak olan Asus, yeni Chromebook'ta daha uzun pil ömrü sunacak.

Görsel kaynağı: Slashgear

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap