Apple Watch'lar Ücretsiz Olarak Onarılacak

Teknoloji devi Apple, şark problemleri yaşayan Apple Watch 5 ve Apple Watch SE için herhangi bir ücret almadan onarım sağlama kararı aldı.

Bir süredir güncellemelere rağmen şarj problemleri yaşayan Apple Watch 5 ve Apple Watch SE modelleri için devreye giren Apple, kullanıcıları mağdur etmemek adına onarım kararı aldı.

Apple Watch 5 ve Apple Watch SE, güç koruma moduna alındığında şarj olmama sorunu yaşıyordu. Geçtiğimiz günlerde hatayı düzeltmek için watchOS 7.3.1 güncellemesini yayınlayan Apple, bu güncellemeyi yüklemelerine rağmen az sayıda kullanıcının sorununun devam ettiğini açıkladı.

Onarım Sürecine Nasıl Katılırım?

Apple Watch 5 veya Apple Watch SE akıllı saatinizde şarj olmama sorunu yaşıyorsanız Apple Destek bölümüne başvuruda bulunmanız gerekiyor. Ücretsiz olarak postayla servise gönderdiğiniz cihazınız servis tarafından incelenecek. Eğer onarıma ihtiyaç varsa bu onarım ücretsiz olarak yapılacak.

Apple Watch'um Şarj Oluyor Mu?

Eğer Apple Watch'unuzun şarj probleminden etkilendiğini kontrol etmek istiyorsanız cihazı şarj aletinin üzerine yerleştirin ve 30 dakika bekleyin. Eğer cihazınız şarj olmuyorsa onarım için başvuru yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap