Apple Watch İle Kilit Açma Sorunu Kısa Sürede Çözülecek

Apple tarafından yapılan resmi açıklamada, kısa süre içerisinde cihazlara özel bir yamanın gönderileceği ve Apple Watch ile kilit açma sorununun giderileceği belirtildi.

Apple, uzun zamandan beri kullanıcıların Apple Watch ile ekran kilidi açma konusunda yaşadığı sorunlara yönelik herhangi bir açıklama yapmamış ve sessiz kalmayı tercih etmişti. Ancak kullanıcılar özellikle akıllı saatlerden yararlanamadığından dolayı ciddi bir rahatsızlık bulunuyordu. Pazar günü yayınlanan blog ve destek belgesinde ise Apple'ın sorunun çözümü için kısa süre içerisinde cihazlara küçük bir yama göndereceği duyuruldu.

Apple Watch ile kilit açma sorunu giderilecek!

Başlangıçta sadece iPhone 13’ün bazı modellerinde alınabilecek olan güncelleme sayesinde kullanıcılar akıllı saatleri ile artık cep telefonlarının kilitlerini açabilecek. Apple tarafından yapılan açıklamalarda şöyle denildi;

"Apple, Apple Watch ile Kilit Açmanın iPhone 13 cihazlarıyla çalışmayabileceği bir sorun belirledi. Yüz maskesi takarken iPhone'unuzun kilidini açmaya çalışırsanız veya Apple Watch ile Kilit Açma özelliğini ayarlayamayabilirsiniz.

Kullanıcıların büyük bir bölümünün yaşadığı mevcut sorun, uzun zamandan beri şirketin eleştirilmesine neden oluyordu. Bu nedenle de yapılacak güncellemenin kısa süre içerisinde kullanıcılara sunularak sorunun giderilmesi bu konudaki eleştirilerin de noktalanmasını sağlayacak. 

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap