Apple Watch 7’de Yeni Neler Var?

Apple 14 Eylül Tarihi itibari ile akıllı saat serisi Apple Watch Series 7’yi tanıttı. Ancak yeni modellerde göze çarpan ciddi değişiklikler bulunmuyor.

Apple'ın akıllı saat serisinin 7. sürümü tanıtıldı. Bugüne kadar pek çok çarpıcı özellik ile gündeme gelmiş olmasına rağmen yeni akıllı saatlerde ciddi bir değişikliğin yapılmamış olması ve yeni özelliklerle de desteklenmemesi, kullanıcılarda beklentilerin karşılanmamasına neden oldu.

Aynı işlemciyle geldi!

Şirket Apple Watch Series 6’da kullandığı işlemcileri, yeni modelde de tercih etti. Üstelik tanıtımlarda bugüne kadar hız, performans gibi iyileştirmelere değinerek yeni modellerini ön plana çıkarmak isteyen Apple, yeni akıllı saatleri için bu sefer bu tip detaylara yer vermedi. Üstelik akıllı saatlerde kullanılacak çipler için resmi sitede hiçbir detay bulunmuyor.

Hem Apple Watch Series 7’de hem de Apple Watch Series 6’da Apple S6 Paketinde (SiP) bulunan t8301 kod adlı bir işlemci bulunuyor.  Tanıtım sonrasında ortaya çıkan bu durum pek çok kullanıcı tarafından şüphe ile yaklaşılsa da sürüm numaralarına kadar aynı olan işlemcide, şirketin hiçbir değişikliği öngörmediği görülüyor.

Yeni modeller beğenilmedi

Tanıtımda çok fazla yer verilmeyen ve kısa süre içerisinde tanıtımları tamamlanan yeni akıllı saatlerin, bu yıl şirket için çok ciddi bir gelir alanı oluşturması beklenmiyor. Pek çok eleştirmen ve kullanıcı da tanıtım sonrasında sosyal ağlarda benzer detaylara yer verdi. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap