Apple TV, Android TV'lerde İzlenebilecek

Apple tarafından geliştirilen video akış hizmeti Apple TV, Android TV desteğini de aldı. Artık Android TV kullanıcıları Apple TV servisinden yararlanabilecek.

Apple, kendi ekosistemini yaratan bir marka olarak diğer servis ve uygulamalarda çok fazla yer bulmuyor. Ancak Apple kullanıcıları dışındaki kullanıcıların Apple servis ve uygulamalarına erişebilmesi adına Apple TV servislerde özel çalışmalar yapılıyor. Cupertino merkezli teknoloji devi bu doğrultuda önemli bir adım attı. Apple TV için yapılan geliştirmelerin ardından servisin Android TV ile uyumlu hale geldiği bildirildi.

Apple TV hizmetinden sınırsız bir şekilde yararlanmak isteyenler için 4,99 Dolarlık bir abonelik gerekirken, Android TV’de desteklenen sistem, böylece Apple gelirlerinin arttıracak. Android TV uyumlu özel cihazlar ya da Android destekli tüm TV’lerde kullanılabilecek Apple TV için uygulama mağazasına göz atılması yeterli.

Bir Yanda rekabet, bir yanda destek

Apple, mobil işletim sistemi alanında Google ile çok sıkı bir rekabet içerisinde olsa da Apple Music’te de olduğu gibi Android kullanıcılarına erişebilmek adına Google’ı kullanmak zorunda kalabiliyor. Geçmişte pek çok örneği yaşanan bu duruma son örnek ise belirtildiği gibi Apple TV oldu.  Android işletim sisteminde yer almasına rağmen Android TV uyumluluğunda gerekli çalışmaların yapılmadığı Apple TV, mevcut gelişme ile hemen hemen tüm Android platformlarında destekleniyor.

Yeni iPhone kullanıcılarına ücretsiz sunuyor

Apple TV’nin daha fazla kullanıcıya ulaşması ve şirket için  yeni bir gelir alanını yaratılması adına uzun zamandan beri çalışmalar sürdüren Apple, yeni iPhone modellerini satın alan kullanıcılara ücretsiz 1 yıl Apple TV hizmeti sunmaya başlamıştı.   

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap