Apple, 14 Eylül Etkinliğini Resmen Duyurdu

Apple tarafından dün yapılan açıklama ile birlikte beklenen resmi etkinlik için tarih paylaşıldı. 14 Eylül’de Apple yeni modellerini tanıtacak.

Uzun zamandan beri yeni tanıtım için detayları paylaşması beklenen Apple, beklenen açıklamayı yaptı. iPhone 13 başta olmak üzere yeni cihazların tanıtılacağı etkinlik, 14 Eylül tarihinde yapılacak. Tanıtımların online olarak gerçekleştirileceği belirtilirken şirket resmi web sitesi üzerinden tüm akışı canlı olarak yayınlayacak. Bu yılki ana tema ise Kaliforniya akışı.

Apple eylül etkinliği resmileşti

Apple'ın 14 Eylül tarihinde yapacağı etkinlik, şirketin ikinci online etkinliği olacak. Geçtiğimiz yıl da korona virüs nedeniyle katılımcıları kabul etmeyen şirket, tarihinde ilk defa online bir lansman düzenlenmişti. Kullanıcıların farklı cihazlardan etkinliği takip edebilmesi adına geniş bir destek verecek olan şirket, resmi sitesinin yanı sıra Youtube kanalında, Apple TV’de de aynı yayına yer verecek.

Bu yıl etkinlikler neler olacak?

Bu yılki düzenlenecek etkinlikte kuşkusuz ana başlık iPhone 13 olacak. Bugüne kadar pek çok farklı iddia ile gündeme gelen iPhone 13 serisinde yeni teknolojiler ve özellikler tanıtılacak. Özellikle Pro modelinde yer alacak 120Hz ekran özelliklerine şirketin geniş bir yer ayırması bekleniyor.

iPhone 13 yanı sıra şirketin Apple Watch Series 7'ye de tanıtımda yer vermesi mümkün görünüyor. Gelen son raporlarda, değişilirken ölçüleriyle dikkat çeken akıllı saatlerin de tanıtılacak ikinci model olması bekleniyor. AirPods 3, yeni bir iPad Mini ve yeni bir Mac modelinin tanıtılması da öngörülüyor.

Apple’ın piyasaya sürecek iOS 15, watchOS 8, tvOS 15 ve macOS Monterey için de resmi takvimi açıklaması bekleniyor. Bu bakımdan etkinlik, Apple için uzun zamandan beri konuşulan pek çok konuya açıklık getirecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap