Android İçin En İyi 12 Müzik Uygulaması

Akıllı telefonunuz için en iyi Android müzik uygulaması söz konusu olduğunda seçenekler arasında birçok farklı uygulama vardır. Başlangıç olarak Google Play Müzik kullanmayı düşünebilirsiniz. Geleneksel işleviyle size yardımcı olacaktır.

Ancak basit müzik çalmanın ötesinde bir şey arıyorsanız farklı uygulamalara yönelmeniz gerekir. Android cihazınızda müzik dinlerken daha fazla özelleştirme ve ses kontrolü istiyor olabilirsiniz. Dinleme zevkinize zevk katacak en iyi Android müzik uygulamalarıyla tanışın.

1. YouTube Music

Google'ın en iyi Android müzik çaları yapma çabası Google Play Müzik ile son bulmaz. Şirket ayrıca, daha önce video içeriğine odaklanmasının yanı sıra ses akışını destekleyen YouTube Music'i de sunmaktadır. Aslında, YouTube Music'in 30 milyondan fazla müzik videosuna erişimi vardır.

Tercihlerinizden öğrenilen kişiselleştirilmiş istasyonlarla otomatik olarak kesintisiz bir istasyon oluşturmak için sanatçılar, videolar ve albümler arayabilirsiniz. Google Play Müzik için abonelik aldıysanız içerisinde YouTube Music'in premium versiyonu dahil olacaktır.

2. Apple Music

Apple Music artık sadece iOS için değildir. En ateşli ve en çetin Android hayranının bile Apple'ın akış hizmetini kullanma taraftarı olacağı bazı noktalar vardır. Çünkü Apple bu konuda en iyisini sunmak için çaba göstermektedir.

Müzik çalma listelerinize ve Apple'ın 30 milyondan fazla şarkıdan oluşan kataloğuna erişim sağlayabileceksiniz. Bu seçenek büyük olasılıkla Apple'a yakın olanlara hitap edecektir. Ancak sisteme bir Android telefonu dahil edebilmek güzel bir yaklaşımdır.

3. Spotify

Spotify müzik akış servislerinin kralı durumundadır. Spotify artık çok daha farklı abonelik planlarına mevcuttur. Örneğin, 6 kişiye kadar paylaşılabilen hesabın son derece ekonomik olduğunu söylemek mümkündür. En azından premium müzik dinlemek isteyenler için böyledir.

Müzik dinleme alanı oldukça rekabetçidir. Ancak Spotify, etkileyici miktarda seçilmiş çalma listeleri ve iş günü boyunca güç kazanmanıza veya gece geç saatlere kadar partiyi sallamanıza yardımcı olacak önerilere sahiptir. Size düşen ise bu önerilerden en iyi şekilde yararlanmaktır.

4. Tidal

Tidal'in tek bir iddiası var oda yüksek düzeyde kaliteli müzik yayınlama yeteneğidir. Bir ses manyağı daha doğrusu ses meraklısı olmanız durumunda sizin için harika bir seçenek olacağı kesindir. Tidal'in sunmuş olduğu en önemli özelliklerden faydalanmak için sıraya girebilirsiniz.

Tidal, 25 milyondan fazla şarkıdan oluşan geniş bir kitaplığa sahiptir. Özenle oluşturulmuş listeler, müzik tanımlama ve keşif araçları sayesinde birçok farklı yeni müziği keşfetmeyi başarabilirsiniz. Abonelikleri doğrultusunda alacağınız ses kalitesi paha biçilemez olacaktır.

5. Poweramp

Poweramp, tam sürüme yükseltmeden önce belirli bir ücret karşılığında 15 gün boyunca test edebileceğiniz bir Android müzik uygulamasıdır. Uygulama oldukça özellik doludur. Burada, sizi en iyi Android müzik çalarlardan birine yükselteceğine ikna edecek birçok özellik vardır.

Poweramp, çok çeşitli ses formatları için destek sunar. 10 bantlı bir grafik ekolayzır içerir. Şarkılar için sözleri vardır. Çok sayıda çalma listesi formatı bulunur. Bir etiket düzenleyicisi, hızlı kitaplık arama ve çok sayıda görsel ayar özelleştirmesi ile dopdolu bir uygulamadır.

6. n7player Music Player

n7player Music Player, müziğini sanatçıya veya türe göre sıralanmış bir kelime bulutu tarzında görüntüleyen benzersiz bir kullanıcı paneline sahiptir. Yakınlaştırarak çalışan kontrol şeması, daha sonra aradığınız belirli bir albümü veya sanatçıyı yakınlaştırarak bulmanıza yardımcı olur.

n7player Music Player için çeşitli özelleştirmeler yapabilirsiniz. Bu müzik uygulaması size 10 bantlı bir ekolayzır, akıllı çalma listeleri, cihaz akışı ve daha fazlası dahil olmak üzere bazı sağlam oynatmak seçenekleri sunar. Ancak bunlardan birçoğuna premium üyelikle erişilebilmektedir.

7. Musicolet

Musicolet, çevrimdışı işlevsellik ve yerel müzik dosyalarınızı çalmak için bir sürü özellik sunma lehine senkronizasyondan ve süslü bulut özelliklerden kaçınan reklamsız kullanılabilen son derece işlevsel bir müzik çalardır.

Android için en iyi müzik uygulaması için arzu edilen özelliklere sahiptir. Birden fazla albüm veya çalma listesi sıralamak için hoş bir çoklu kuyruk yöneticisi vardır. Etiket düzenleyicisi ve gömülü şarkı sözü desteği ile ondan epey bir verim alabilmeniz mümkündür.

8. Pi Music Player

Pi Music Player, YouTube videoları desteği (ve diğer uygulamalarda gezinirken açık kalabilen bir YouTube oynatıcısı), podcast, bir zil sesi kesici ve müziği doğrudan arkadaşlarınızla paylaşmak için sıra dışı özelliklerden oluşan bir uygulamadır.

Uygulama ayrıca 25 ön ayarlı 5 bantlı bir ekolayzır ve 4 görsel temaya sahiptir. Uygulama içi satın alımlar reklamları kaldırmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda bu satın alımlar sayesinde daha fazla görsel özelleştirme seçeneğine sahip olabilirsiniz.

10. BlackPlayer

BlackPlayer uygulamanın en önemli dezavantajı çok fazla bilinmemesidir. Ancak uygulamanın iyi özelliklerden barındıran temiz, yapılandırılabilir bir kontrol paneline sahip minimalist bir uygulamadır. İhtiyacınız olan buysa sizi mutlu edebilecektir.

Kaydırma kontrolleri, kitaplığın çeşitli görünümlerinde ve oynatmanın yanı sıra kolayca gezinmenizi sağlar. Sizi sonraki veya önceki parçalara götürmek için dikey kaydırmalar vardır. BlackPlayer, ses tarafında 5 bantlı bir ekolayzırın yanı sıra bir bas güçlendiriciye sahiptir.

11. Phonograph

Phonograph, materyal tasarımı düz ve parlak bir görünümle birleştirmiştir. Kullanıcılara bağlamsal menüler sunan etiket düzenleme ve çalma listesi yönetimi gibi özellikleri gizleyen temiz görünümlü bir kullanıcı deneyimi sunan uygulamalardan birisidir.

Sonuç olarak çok dağınık olmayan bir kullanıcı paneline sahip olursunuz. Panel albüm resmine göre otomatik olarak değişebilen renklerle tanımlanır. Ancak, uyku zamanlayıcısı veya ekolayzır gibi özelliklere ulaşmak için fazladan birkaç dokunuş gerekebilir.

12. Pixel Music Player

Pixel Music Player, yerel müzik çalmanın yan sıra çevrimiçi radyo ve podcast gibi seçenekler sunan, Android için en iyi müzik uygulamalarından biridir. Hepsi bir yerde çözüm olduğu için son derece kullanışlı bir uygulama olduğu unutulmamalıdır.

Ücretsiz uygulama, müzik dosyalarınızda bir kitaplık biçiminde veya daha geleneksel bir klasör gezgini görünümünde gezinme seçeneği sunar. Pixel Music Player, her şeyi parlak tutan beş bantlı bir grafik ekolayzıra, video oynatıcıya ve materyal tasarım temalarıyla birlikte gelir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap