Amazon Prime Üyeliği Nasıl Sonlandırılır?

Amazon Prime, üyelerin aylık 7.90 TL karşılığında satın aldıkları bir hizmettir. Bu hizmet hızlı kargo, özel indirimler ve özel içerikler gibi bir dizi imkanı beraberinde getirmektedir. Ancak Amazon Prime'ı yeteri kadar iyi bulmuyorsanız üyeliğinizi iptal etmek isteyebilirsiniz.

Tüm faydalarına rağmen bu üyeliğin artık ihtiyaçlarınızı karşılamadığını düşünebilirsiniz. Belki bütçenizi aşan bir durum söz konusudur. Belki sadece Prime Day için kayıt olmuş olabilirsiniz. Şimdi üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1. Adım: Amazon Hesabınıza Giriş Yapın

Öncelikle, sağ üst köşedeki Hesap ve Listeler bölümünden oturum açmanız gerekmektedir. Oturum açarken kullanıcı adı ve şifrenize, aynı zamanda iki adımlı doğrulamayı aktif ettiyseniz telefonunuza ihtiyacınız olacaktır. Böylece Amazon sitesinde oturum açmayı başarabilirsiniz.

2. Adım: Amazon Prime'a Erişim Sağlayın

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra birkaç adımda Amazon Prime üyeliğinizi sonlandırmayı başarabileceksiniz. Öncelikle Hesabım kısmına giriş yapmalısınız. Burada karşınıza Prime adını taşıyan bir seçenek çıkacaktır. Bu seçeneğe tıklayın.

3. Adım: Üyeliği Sonlandırın

Üst kısımda adınız soyadınız, Prime Üyelik Planı seçeneğiniz, Yenilenme Tarihi ve Yönet gibi kısımlar yer alacaktır. Üyeliği iptal etmek için yapmanız gereken sağ üst köşedeki Yönet bölümünün altında yazan "Ayarları Güncelle" kısmına tıklayın.

Bu kısma tıkladıktan sonra karşınıza iki farklı seçenek çıkacaktır. Birincisi "Yenilemeden önce bana hatırlat" ve ikincisi "Üyeliği sonlandır" olacaktır. "Üyeliği sonlandır" seçeneğine tıkladığınız zaman Amazon son hamlesini gerçekleştirerek sizi üye olarak tutmaya çalışacaktır.

Amazon'un sunduğu fırsatları gerçekten beğenmiyorsanız üyeliğinizi iptal etmek iyi bir fikir olabilir. Son adımda karşınıza çıkan sayfada yer alan "Üyeliğimi sonlandır" seçeneğine tıklayarak Amazon Prime üyeliğinizi iptal etmeyi başarabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap