Amazon, GameOn İsimli Mobil Uygulamasını Yayınladı

ABD merkezli Amazon şirketi, mobil cihazlarda oyun oynayan oyuncular için geliştirdiği GameOn uygulamasını yayınladı. Oyuncular, uygulama üzerinden hem birbirleri ile temas kurabilecek hem de rekabetin içinde yer alacak.

Teknolojinin birçok alanında faaliyet gösteren Amazon şirketinin kullanıcılarına sunduğu son uygulama GameOn oldu. Uygulama, aralarında PUBG gibi oldukça popüler oyunları barındıran 1000’den fazla oyunu destekliyor. Oyuncular, vakit geçirdikleri oyunlarda anılarını paylaşma imkanı buluyor. İstedikleri zaman ekran görüntüsü ve 5 dakikaya kadar da video kaydı alabilen oyuncular, kaydedilen içerikleri kendi profil sayfalarında paylaşabiliyor ya da diğer oyuncu arkadaşlarına gönderebiliyor. Oyuncular, uygulama ile geriye dönük kliplerde oluşturabiliyor ancak uygulama bu özelliği depolama alanı kullanımı nedeniyle kısıtlıyor ve oyunun son bölümlerini kaydediyor.

GameOn üzerinden oyuncular sadece oyun kesitlerini paylaşmıyor aynı zamanda birbirleri ile yarışıyor. Düzenlenen yarışmalarda kullanıcılar verilen görevleri yerine getirerek rozetleri toplamaya çalışıyor ve diğer diğer oyuncular ile rekabet içinde oluyor.

GameOn uygulaması şu an yalnızca Android işletim sistemine sahip cihazlar için kullanılıyor fakat yakın zamanda iOS işletim sistemine de gelmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap