Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

En Kaliteli 9 Altyazı İndirme Sitesi

Son zamanlarda farklı dilde film izleme en önemli uğraşlardan birisi haline geldi. Özellikle Kore menşeili Parasite filmi Oscar kazandıktan sonra bu kültürde büyük bir artış gerçekleşti. Bu nedenle, filmler ve dizler için altyazıların nasıl indirileceğini bilmek bir beceri haline geldi.

Neyse ki, yapılması zor bir şey değildir. Aşağıda yer alan sitelerin her birisi altyazı bulma konusunda size yardımcı olacaktır. Tek yapmanız gereken sitelerin arama fonksiyonlarını kullanmaktır. Ancak sitelerde çok fazla reklam olabileceği için reklamları engelleyerek girmenizi tavsiye ediyoruz.

1. Subscene

Subscene, filmler ve diziler için orijinal altyazıları indirmek için en güvenilir web sitelerinden biridir. Web site, 2005 yılından bu yana hemen hemen her türden hemen hemen her filmi ve televizyonu şovu için popüler ve en yeni altyazılarla web ortamındaki hayranlara hizmet vermektedir.

Ana sayfa, popüler filmler ve diziler için altyazıların yanı sıra son eklenen altyazıların bir listesini bulmanızı ve keşfetmenizi sağlar. Gelişmiş altyazı filtreleme seçeneği, tercih ettiğiniz dilde altyazıları bulmanızı ve indirmenizi sağlar. İşitme engelli kişiler için özel olarak tasarlanmış altyazı seçeneği bile var.

2. Moviesubtitles

Moviesubtitles üzerinde filmler ve dizimler için hemen hemen tüm altyazıları bulabilirsiniz. Altyazılar birden çok dilde sağlanır ve her altyazı bir zip dosyası biçiminde sıkıştırılmış olarak gelir. Ayrıca, filmlerini altyazıları izleyebilmek için, oynatıcı tarafından herhangi bir destek uzantısı yüklenmemiş olması durumunda DirectShow filtresini indirip yüklemeniz gerekebilir.

En üstte yeni eklenen ve en çok indirilen altyazıların yanı sıra filmler için sekmeler bulabileceğiniz gibi ana sayfada gezinmesi kolay bir arayüz vardır. Biraz daha aşağıda popüler filmlerin bir listesini ve çeşitli altyazılarına doğrudan bir bağlantı görebilirsiniz.

3. TVsubtitles

Bir önceki başlıkta bahsettiğimiz Moviesubtitles'ı tasarlayan aynı geliştiriciler tarafından yapılmış bir sitedir. Tek fark, bunun TV şovları ve TV dizileri için altyazı indirmesidir. TV dizilerinde altyazıları çalıştırabilmek ve kullanabilmek için bir DirectShow filtresine sahip olmanız gerekmektedir.

Web sitesi istatistiklerine göre iki binden fazla TV dizisi ve bölümleri için altyazılar mevcuttur. Kullanıcılar, diğerlerinin doğruluk ve kalitesi hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamak için her altyazı için kolayca değerlendirme bırakabilirler. İndirilen altyazılara göre en iyi dizilerin net bir listesini de görebilirsiniz.

4. English-Subtitles

Diğer web sitelerin aksine, English-Subtitles varsayılan olarak karanlık kullanıcı arayüzü ve temalar sunar. Sitenin adına göre, burada tüm filmler ve diziler için en kaliteli altyazıları yalnızca İngilizce dilinde bulabilirsiniz. Bunu web sitenin adından doğrudan anlayabilirsiniz.

Android akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlarına film indirenler için bu web site, mobil cihazlarda çalışacak şekilde tamamen optimize edilmiş mobil için özel bir bölüme sahiptir. Ayrıca, geliştiriciler geri bildirimleri kabul ederler. Bu nedenle herhangi bir durumda altyazı talebinde bulunabilirsiniz.

5. YIFY Subtitles

Torrent veya çevrimiçi film indirme sitelerinden film indirmeniz durumunda YIFY ve YTS'yi bilirsiniz. Kaliteli çalışmaları ve indirmesi kolay hafif dosya boyutlarında yüksek oranda sıkıştırılmış Full HD kalitesinde filmler sağlaması nedeniyle film korsanlığı dünyasında tanınmış yerlerden birisidir.

YTS-Subs web sitesi, aynı YIFY grubunun adını almıştır. Düzgün tasarlanmış bir web sitesinde kaliteli altyazılar sunar. Bu da size yalnızca altyazı değil aynı zamanda her film başlığı için IMDB derecelendirmeleri ve özeti ile birlikte yayınlanma yılı ve filmin toplam uzunluğu bilgilerini sunar.

6. Addic7ed

Addic7ed, diziler ve her bir sezonu ve bölümü için altyazı bulmaya adanmış bir kaynaktır. Site en eski sitelerden biridir. Birkaç yıldır hayattadır ve televizyon bölümleri için güvenilir bir altyazı kaynağı olarak lanse edilmektedir. Altyazılarda ne kadar çalışma yapıldığını oransal olarak görme şansınız vardır.

Çalışmalarını desteklemek ve siteyi sürdürmeye yardımcı olmak için Patreon hesaplarını açtılar. Böylece sitedeki çok fazla reklamdan insanları kurtarmış oldular. Bu nedenle, reklamlar konusunda rahatsız edilmeyeceğiniz bir yer arıyorsanız ve daha çok İngilizce altyazı peşindeyseniz bu adrese göz atabilirsiniz.

7. Podnapisi

Podnapisi, topluluk tabanlı, reklamsız bir altyazı indirme sitesidir ve yüzden fazla dilde film ve TV şovları altyazıları için en büyük veritabanlarından birine sahiptir. Ayrıca bu web sitesi işitme engelli ve işitme güçlüğü (SDH) izleyiciler için özel olarak uyarlanmış yüzlerce ve binlerce altyazı sunmaktadır.

Sitede bulunan arama seçeneği, yıla göre filmler için altyazıların yanı sıra sezon bilgisi, bölüm bilgisi ve yayınlanma yılına göre diziler bulmanızı sağladığı için oldukça güçlüdür. Tüm bunlar altyazı bulmayı çocuk oyuncağı haline getirmektedir. Tercih ettiğiniz dile göre arama sonuçlarını daha da kişiselleştirebilirsiniz.

8. TVsubs

Televizyon dizileri, televizyon şovları, sezonlar ve bölümler için çeşitli popüler dillerde altyazı bulmaya adanmış bir sitedir. Site istatistiklerine göre toplamda otuz altı binin üzerinde televizyonu şovu için altyazılar bulunmaktadır. Bu açıdan veritabanı oldukça güçlü bir yerdir.

Arama işlevini kullanarak, istediğiniz dizi, sezon ve bölümler için altyazılar bulabilirsiniz. Bu web sitesiyle ilgili en iyi şey, her bir dizinin, bölüm adı ve numarasıyla birlikte sezon numarası dahil olmak üzere iyi bir şekilde düzenlenmiş olmasıdır. Seçtiğiniz bölümde yayın tarihi ile birlikte mevcut tüm dillerde altyazıları bulabilirsiniz.

9. OpenSubtitles

OpenSubtitles, hizmetlerini desteklemek ve siteyi canlı tutmak için tonlarca reklam içeren 5.7 milyondan fazla altyazılı devasa bir veritabanına sahiptir. Gelişmiş seçenekler, belirli bir kategori, sezon ve hatta bölüm numarasındaki altyazıları aramanıza izin verdi için arama işlevi oldukça güçlüdür.

Son derece verimli arama çubuğunun yanı sıra sitenin ana sayfası, altyazı yükleme yeteneği ve herhangi bir özel dilde altyazı isteme seçeneği ile sezgisel ve kullanımı kolay bir arayüz sunar. Aktif bir topluluğa sahip forumun yanı sıra ziyaretçileri ve aboneleri altyazılarla ilgili güncel olaylarla güncel tuttukları bir blogları bile vardır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap