Adobe Flash Player İçin Son Güncelleme Yayınlandı

Adobe, Flash Player hizmeti için son güncellemesini yayınladı. 1996 yılında başlayan ve 23 yıldır hizmet veren Flash Player hizmeti artık internet dünyasında olmayacak.

Web sitelerinde animasyon, etkileşim, ses ve video gibi eylemlerin gerçekleşmesi için kullanılan Flash Player hizmetinin resmi olarak son bulmasına günler kaldı. HTML5'in çıkışından sonra sürekli eleştiri oklarına maruz kalan Flash Player, 2017 yılından itibaren yavaş yavaş piyasadan çekileceğini duyurmuştu. Flash Player’ın aldığı oldukça fazla güvenlik açığı eleştirisi, Microsoft ve Apple gibi dev teknoloji geliştiricilerini uygulamadan uzak tuttu.

Adobe, Flash Player hizmetini 31 Aralık 2020 tarihinden itibaren desteklemeyi bırakacağını açıkladı. Adobe tarafı Flash Player hizmetini sonlandırma duyurusunu ise şu sözlerle gerçekleştirdi; ‘’Bugün, Çin dışındaki tüm bölgeler için Flash Player’ın son sürümünü yayınladık. Bu vesileyle, son yirmi yılda Flash Player içeriğini kullanan ve oluşturan tüm müşterilerimize ve geliştiricilerimize teşekkür etmek istiyoruz. Gurur duyuyoruz. Flash’ın animasyon, etkileşim, ses ve video web içeriğinin oluşturulmasında kritik bir rol oynadığını umuyoruz ve bir sonraki dijital deneyim çağını şekillendirmeye yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz. Adobe, 31 Aralık 2020’den itibaren Flash içeriğinin Flash Player’da çalışmasını engelleyecektir; Adobe, sistemlerini korumak için tüm kullanıcıların Flash Player’ı hemen kaldırmasını şiddetle tavsiye eder.’’

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap