Zoom, Uçtan Uca Şifrelemeye Geçecek

Dünya genelinde pandemi ilan edildikten sonra toplantılar yapmak için en sık kullanılan platformlardan biri olan Zoom uçtan uca şifrelemeye geçmeyi planlıyor. Gelen talebin ardından hızlıca büyüyen şirket, sürekli olarak geliştirmeler yapmak için çaba gösteriyor.

Genel olarak ders ve toplantı gibi kişiler arasında iletişim gerektiği durumlarda kullanılan program, şimdi uçtan uca şifreleme ile daha güvenli bir hale gelmiş olacak. Bu sistemin ufak detayları ise şirketin gerçekleştirdiği Zoomtopia etkinliğinde açıklandı.

Etkinlikteki bilgilere göre gizlilik konusunda önemli bir adım olan uçtan uca şifreleme yakın bir zamanda hayata geçirilecek. Bu yılın başlarında özelliğin sadece ücretli kullanıcılara sunulması planlansa bile gelen baskılar sonucu Zoom yetkilileri geri adım atmak zorunda kalmışlardı.

Planlamada yapılan güncellemeye göre Zoom kullanan kullanıcılar uçtan uca şifrelemeye mobil doğrulama sürecinden sonra erişecekler. Bu kullanıcıların platforma mobil telefon numaraları ile erişmeleri anlamına gelmektedir.

Zoom kullanıcıları ekranın sol üst köşesinde yeşil bir kalkan simgesi görecekler. Bu simgeyi görmeleri durumunda uçtan uca şifrelemenin aktif olduğu anlaşılmış olacak. Hayata geçirilmesi planlanan bu değişikliğin uygulanması için host olan kişinin özelliği etkinleştirmesi gerekecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap