YouTube Music'e YouTube Beğenilerini Gizleme Özelliği Geldi

Teknoloji devi Google, bir şekilde başarıya ulaştırmak istediği YouTube Music servisine yeni bir özellik ekledi. Gelen yeni özelliğe göre YouTube'da beğendiğiniz videoların YouTube Music'te karşınıza çıkması engellenecek. Ancak görünüşe bu özellik çeşitli dezavantajlarla birlikte gelecek.

Müzik akışı platformlarının en güçlülerinden birisi olan YouTube Music, bugüne kadar YouTube ile iç içe bir şekilde kullanılmaktaydı. Ancak geliştirici ekipten bunu değiştirebilecek yeni bir adım geldi. YouTube Music'e eklenen yeni bir ayar doğrultusunda artık hesabınızın YouTube ile bağı kesilmiş olacak.

YouTube Premium abonesi olmanız durumunda kullandığınız YouTube Music uygulamasında karşınıza beğendiğiniz müzik ve diğer içerikler çıkmaktaydı. Ancak Ayarlar kısmına eklenen "YouTube'dan beğendiğim müzikleri" şeklinde yeni bir seçenek bu durumu değiştirme imkanı sunuyor.

Eğer söz konusu özelliği kapatmanız durumunda YouTube Music profilinizde daha önceden beğendiğiniz YouTube videolarını görmeyi bırakmış oluyorsunuz. Bu özelliği kullanabilmek için masaüstü sürüm veya mobil uygulama aracılığıyla erişim sağlamanız gerekiyor.

YouTube Music'in bu özelliği, YouTube'da beğendiğiniz içerikleri size göstermiyor. Bunun müzik olarak algılanan çeşitli videolar için avantajlı olduğunu söylemek pekala mümkün. Ancak, YouTube'ta beğendiğiniz diğer tüm müzik içeriklerinin de görünmez olduğunu unutmamak gerek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap