Xiaomi Mi Smart Home Duyuruldu

Çin menşeili teknoloji firması Xiaomi ilk kez Google Asistan destekli bir hoparlörü Hindistan'da yaptığı etkinlikte tanıttı. ''Mi Smart Home'' adını verdiği hoparlör Bose firmasının Home Speaker adlı hoparlörüne tasarımsal olarak çok benziyor.

Mi Smart Home, üzerine yerleştirilen dört adet tuş ile kontrol edilebiliyor. Ses ayarları, içeriği durdurma ve başlatma, mikrofon ayarı bu dört tuş aracılığı ile kontrol ediliyor. 131 x 104 x 151 mm ölçülere, 853 gram ağırlığa sahip Mi Smart Home oldukça şık ve kolay taşınabilir özelliği ile ön plana çıkıyor.

Mi Smart Home'un özelliklerinden biri de anahtar kelimeleri algılayabilmesi. Anahtar kelimeleri algıladığında var olan ışıklandırma sistemi ile uyarı veriyor. Mi Smart Home iki mikrofona sahip ve 12 watt güce sahip. Mi Smart Home iki farklı Wi-Fi ağları ile kullanılabiliyor.

2.4 GHz ve ya 5.0 GHz Wi-Fi ağı desteğini barındırıyor. Bluetooth 4.2 sürümü ile bir çok akıllı telefon ile başarılı bağlantı kurabiliyor. Kendi modeli arasındaki senkranizasyon ile verdiğiniz komutu başka bir Mi Smart Home'a yönlendirebilme imkanınız mevcut.

50 Dolar fiyatı olan Mi Smart Home şu an yalnızca Hindistanda satılıyor ve Google Asistan özelliğini İngilizce ve Hintçe olarak kullanılabiliyor. Fiyatı ve özellikleri ile Mi Smart Home rakipleri arasında tercih edilecek akıllı hoparlör imajını şimdiden çizmiş görünüyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap