Xiaomi, Mi Air Charge Adlı Kablosuz Şarj Cihazını Duyurdu

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, kablosuz şarj cihazı olan Mi Air Charge'ı duyurdu. Mi Air Charge, akıllı telefon sektöründe yeni bir dönemi başlatacak.

Akıllı cihazları kullanabilmek için kulllanıcıların ihtiyaç duyduğu tek şey cihazın şarj durumu. Akıllı cihazları şarj etmenin birçok yolu var fakat bunlar bazı donanımları ve ortam koşullarını gerektiriyor. Kullanıcıların her zaman aklında olan hiç bir ortama ya da kabloya bağlı kalmadan cihazlarını şarj etme özelliği Xiaomi Mi Air Charge cihazı ile mümkün oluyor.

Xiaomi Mi Air Charge cihazı, yıllardır beklenen, bir ortama ya da kabloya gereksinim duymadan akıllı telefonları, akıllı saatleri ve kulaklıkları şarj edebilecek. 5 W şarj edebilme gücüne sahip olacak olan Mi Air Charge, içerisinde 144 adet anten barındıracak. Cihazın bu antenler vasıtasıyla birden çok cihazı aynı anda şarj etmesi bekleniyor. Cihaz, belirli bir mesafede herhangi bir bağlantı aracına gerek duymadan cihazları şarj edebilecek.

Xiaomi Mi Air Charge kablosuz şarj cihazının ne zaman kullanıcılar ile buluşacağı henüz belli değil. Ancak bu devrim niteliğindeki cihaz ile insanların işlerinin çok daha fazla kolaylaşacağını söylemek mümkün.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap