Xbox One X'e Olan İlgi Bir Anda Zirve Yaptı

Microsoft kısa bir süre önce yeni oyun konsolu Xbox Series X ve Xbox Series S'i ön siparişe açtı. Ancak Microsoft'un isimlendirme politikası ön sipariş konusunda büyük hataların olmasına neden oldu. Yeni nesil konsolu bekleyen pek çok kişi yeni konsol yerine eski konsolu sipariş etti.

Microsoft'un oyun konsolları için birbirlerine çok yakın isimler tercih ettiği bilinen bir gerçek. Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One X, Xbox One S gibi isimlerden oluşan ürün portföyü bunu netlikle ortaya koymaktadır. Ancak bu sefer bu isim politikası istenmeyen sonuçlar doğurdu denilebilir.

Amazon üzerinden ön siparişe açılan ürünlerde oyuncular isim benzerliği sebebiyle Xbox Series X yerine Xbox One X siparişi verdiler. Öyle ki Xbox One X'e gösterilen ilgi kısa sürede %747 oranında artış göstererek bir anlamda zirve yapmayı başardı.

Ancak her şeyin bununla son bulduğunu düşünmeyin. Ortaya atılan bir başka teoriye göre bu ürünleri satın alanlar insanlar değil botlar oldu. Karaborsacılar tarafından ayarlanan alışveriş botlarının yanlışlıkla Series X yerine One X satın almış olabilecekleri konuşulmakta.

Xbox One X ürününe gösterilen ilgi oyunculara mı yoksa karaborsacılara mı ait şu anda bilemiyoruz. Microsoft'un isim benzerliğinin bu sefer biraz baş ağrıttığı kesin. Buna rağmen Xbox Series X şimdiden stok dışı kalmış durumda. Satın alım için oyuncuların biraz hızlı davranmaları gerektiği bir gerçek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap