Windows 10 Yeni Güncellemesiyle Performans Seçeneği Sunacak

Windows 10 için gelecek yeni güncelleme, cihazlardan optimum performansın elde edilmesi adına seçenekler sunacak.

Windows 10 için yeni bir optimizasyon çalışması yapan Microsoft, yeni bir güncelleme ile bu özelliği kullanıcılarına sunacak. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, farklı alanlardaki kullanımlar için “Cihaz kullanımı” adı ile yeni bir özellik getirilecek.

Windows 10 yeni güncellemesi neler sunacak?

Windows 10 ayarlar bölümünde yer alacak performans seçeneği bilgisayardaki mevcut etkinliğe göre seçilebilecek. Sunulacak seçenekler arasında Oyun, Aile (Güvenlik ayarlarının düzenlenmesi dahil), Yaratıcılık (Görüntü ve video düzenleme), okul çalışması, eğlence (web, video izleme ve sosyal medya kullanma) ve iş gibi farklı modlar yer alacak. Üstelik seçenekler sınırlı olmayacak ve seçeneklerden bir veya daha fazlası kişisel olarak değiştirilebilecek.

Microsoft'un "kişiselleştirilmiş deneyimler oluşturmak" için verilere erişmesine izin verilmesi halinde kullanıcılara özel öneriler de sunulacak. Bu sayede sadece performans ve verimlilik değil, Windows Mağazasından indirilecek araçlar ve hizmetler için de kullanıcılara öneriler sunulacak.

Şu an için çok sınırlı bilginin olduğu yeni özellik, önümüzdeki günlerde daha detaylı bir şekilde tanıtılacak. Ancak Windows 10’da kullanıcı deneyimini arttırmayı hedefleyen Microsoft için bilgisayarın ilk kurulum anından itibaren benzer şekilde mod seçimlerinin sunulması hedefleniyor. Böylece bilgisayarın en iyi performansı sunabilmesi adına özel ayarlamalar yapabilecek Microsoft ve kullanıcılar, beklentilerin de daha iyi şekilde karşılanmasını sağlayacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap