Windows 10 Kasım Ayı Güncellemesinde İlginç Hata

Milyonlarca bilgisayarın aynı anda güncelleme yaptığı Windows 10’un son güncellemesi biraz sancılı oldu. Çoğu kullanıcı güncelleme sonrası bilgisayarda donma ya da takılma yaşarken kimisi de güncellemeyi bitiremeden hata aldığını belirtiyor. 

Windows 10, Kasım ayı itibariyle toplu bir güncelleme yaptı ve bu güncelleme esnasında bazı kullanıcılar sebebi bilinmeyen gizemli bir hata mesajı aldı. Ve bu hata mesajıyla birlikte güncellemenin de bitmeden sona erdiğini söylüyor. 

Windows 10’da benzer bir durum daha önce de yaşanmıştı

Windows 10 Kasım ayı güncellemesi birçok bilgisayara kurulamadı. Ancak bu durum ne ilk ne de son olacağa benziyor. Bundan daha önce Mayıs 2020 ve Ekim 2020 güncellemeleri de birçok bilgisayara kurulamamış ve kullanıcılar büyük sıkıntılar yaşamıştı. Bu durum Windows’ta toplu güncelleme zamanlarında sık yaşanan bir sorun haline gelmeye başladı.

Güncellemeyi bitiremeyen kullanıcıların ekranında beliren mesaj ise şöyle: "Some update files are missing or have problems. We'll try to download the update again later. Error code: (0x8007000d)."

Windows 10 hata mesajı alanlar ne yapacak? 

Konu ile ilgili Microsoft'tan henüz bir çözüm önerisi ya da açıklama gelmedi. Ancak yakın bir zamanda bu sorunun çözülmesi için ek bir güncelleme paketi gelebilir. KB4586781 isimli Windows 10 güncelleme paketi Microsoft Office ürünleri için de önemli güvenlik güncellemeleri de içeriyor.

Güncellemeyi kuranlar da memnun değil! 

Windows 10’da güncellemeyi kurmayı başaran bir kısım kullanıcı da bilgisayarlarında aşırı HDD kullanımından doğan donma ve takılmalardan şikayet etti. Ancak bu şikayetler kısa bir süre sonra düzelerek bilgisayar normal bir şekilde çalışmaya başlıyor. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap