Western Digital Yeni SSD Serisini Duyurdu

ABD merkezli veri depolama firması Western Digital, daha hızlı veri işleyebilen yeni SSD serisini duyurdu. Seride oyunculara özel olarak tasarlanan SSD dikkat çekiyor.

Western Digital, dört adet 4 TB kapasiteli ve yüksek hızda yeni SSD'leri ile profesyonel anlamda çalışanlara yeni seçenekler sunuyor. Profesyonel anlamda çalışanların yanı sıra SSD'ler arasında bir de oyuncular için özel olarak üretilen model de mevcut. Oyuncular için üretilen model sayesinde oyunlara daha hızlı giriş imkanı sağlanıyor.

WD_Black P50 Oyuncu SSD Özellikleri ve Fiyatı

2000 MB/s'ye kadar okuma hızına sahip olan model, 4 TB kapasite ile oyunculara sunuluyor. SSD aynı zamanda PlayStation 4 ve Xbox One kitaplığı ile uyumlu şekilde çalışıyor.

WD_Black P50, tahmini olarak 750 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

2000 MB/s Okuma/Yazma Hızına Sahip SanDisk Extreme Pro Özellikleri ve Fiyatı

2000 MB/s'ye kadar okuma ve yazma hızına sahip olan model, 4 TB kapasite ile kullanıcılara sunuluyor. Model, alüminyum yüzeyinin sayesinde soğutmada da başarılı bir performans sunuyor.

SanDisk Extreme Pro, tahmini olarak 857 euro fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

SanDisk Extreme Pro Özellikleri ve Fiyatı

Okuma hızı 1050 MB/s'ye,  yazma hızı ise 1000 MB/s'ye kadar çıkabilen model 4 TB kapasite ile sunuluyor.  Dayanıklı yapısı ile ön plana çıkan model iki metreye kadar düşmeye dayanıklı olarak tasarlanıyor. Aynı zamanda IP55 sertifikası bulunan cihaz suya ve toza karşı dayanıklı yapıya sahip.

SanDisk Extreme Pro, tahmini olarak 700 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

My Passport SSD Özellikleri ve Fiyatı

Okuma hızı 1050 MB/s'ye, yazma hızı ise 1000 MB/s'ye kadar olan model, 4 TB kapasite ile kullanıcılara sunuluyor. Daha çok günlük işlerde kullanılması için üretilen model aynı zamanda titreşimlere ve düşmeye karşı dayanıklı yapıya sahip.

My Passport SSD, tahmini olarak 680 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap