Twitch Yayıncılara Özel Müzik Kütüphanesini Duyurdu

Tartışmasız bir biçimde dünyanın en popüler canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch yayıncılara özel müzik kütüphanesini hizmete sundu. Soundtrack by Twitch isimli bu özellik sayesinde artık yayıncılar müzik çalarken telif problemiyle karşılaşmayacaklar.

Her ne kadar Twitch yayıncılarının yayın sırasında çalmış olduğu müzikler izleyicilere ulaşsa bile yayıncıların tekrarında problem çıkmaktaydı. Basit bir biçimde telifli olan müziklerin yer aldığı noktalar sessiz bir biçimde yansıtılıyordu.

1 Milyon Müzikli Kütüphane

Twitch tarafından yapılan açıklamalara göre Soundtrack by Twitch içerisinde yaklaşık 1 milyon telifsiz müzik yer alacak. Kütüphanede yer alan müzikler detaylı bir biçimde açıklanmasa bile bilindik isimlere ait birçok müziğin olduğunu söylemek mümkün.

Twitch tarafından hizmete sunulan Soundtrack by Twitch özelliği bugün itibariyle kullanılabilir olacak. Şimdilik hizmetin beta kapsamında olduğunu hatırlatmak gerekir. Bir başka ifadeyle sınırlı sayıda kullanıcının erişimine sunulmuş durumda.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap