God of War PC: İnceleme Puanları (Özet)

God of War uzun süredir PC platformuna çıkması beklenen oyunlardan biriydi. 2018 yılında konsol için yayınlandığı günden bu yana bu talep devam etti. God of War nihayet 2022 yılında PC platformuna çıkış yaptı. Oyuncular oyun için sabırsızlanırken diğer yandan yapılacak incelemeler en çok merak edilenler arasındaydı.

God of War, PlayStation 4 için piyasaya sürüldüğünde büyük beğeni toplamıştı. Sonraki yıllarda ise oyuncuların sürekli olarak PC sürümü beklentisi vardı ve bu beklenti karşılık buldu. PC platformunda yayınlanan God of War çeşitli otoriter siteler tarafından incelendi ve büyük oranda olumlu bir izlenim bıraktı.

God of War PC: Büyük Oranda Başarılı

God of War ile ilgili oluşan beklenti oyunun optimizasyonuyla ilgiliydi. Daha önce konsollarda yayınlanan oyunların bilgisayar sürümlerinde yaşanan optimizasyon sıkıntıları oldukça sinir bozucuydu. God of War bu tür bir sorunla birlikte gelebilirdi. Şimdiye kadar yapılan incelemeler ise böyle bir sorunun olmadığını gösterdi.

GamingBolt: 9/10

"God of War bazı küçük performans sorunlarına sahip. Bu performans sorunlarının aşırı göze batan cinsten olduğunu düşünmüyoruz. Dolayısıyla onları göz ardı edebilirsiniz. Tüm zamanların en iyi oyunları arasında yer alan God of War gibi bir oyunun PC platformuna gelmesi bile tek başına büyük bir olaydır."

İncelemenin Tamamı: GamingBolt

AusGamers: 9.5/10

"God of War tamamen göze çarpan bir aksiyon ve macera oyunu olmaya devam ediyor. Kratos ve Atreus arasındaki bağ harika bir şekilde işlenmiş ve eğlenceli bir şekilde sunulmuş. Bilmeniz gereken tek şeyin son yılın en iyi oyunlarından birinin artık PC platformunda olduğudur."

İncelemenin Tamamı: AusGamers

GameSpot: 9/10

"God of War kusursuz bir sunuma sahip. Baba ve oğul arasındaki dinamikler en iyi şekilde işlenmiştir. Kratos'un çevikliği ve derinlemesine teknik becerisi onu kontrol etmeyi eğlenceli hale getirir. Midgard'ı her yanıyla incelemek için çeşitli fırsatlar var. Oynanış ise ustalığa yatkın yönüyle biraz daha gelişmiş durumdadır."

İncelemenin Tamamı: GameSpot

VGC: 5/5

"PlayStation 4'te God of War oynamış olsanız bile yeniden gezintiye çıkmak harika bir duygudur. Görseller oldukça ilgi çekicidir. Kratos ve Atreus'un macerası sizi epey bir ekrana kilitleyecektir. Mücadelelere giriştiğiniz zaman mükemmel bir yapıyla karşılaşacaksınız. Gelecek oyunu beklemek gerçekten stresli olacak."

İncelemenin Tamamı: VGC

TheSixthAxis: 8/10

"God of War, PlayStation 4'ün en büyük oyunlardan biridir. PC oyuncuları gerçekten isteyebilecekleri tüm grafik seçeneklerine sahiptirler. Oyun yapısı gereği orta düzeyde bilgisayarda bile ideal kare hızları sunabilir. Oyunu daha önce oynamamışsanız bu fırsatı mutlaka değerlendirmelisiniz."

İncelemenin Tamamı: TheSixthAxis

god of war pc kratos ve atreus

GameByte: 8.5/10

"God of War hikayesiyle büyüler. Ailevi ilişkiler ve bizi birbirimize bağlayanlar hakkında son derece duygusal bir hikayeye sahiptir. Yakın zamanda bir devam oyunu çıkacağı için bu oyunu deneyimlemek için güzel bir fırsata sahipsiniz. PlayStation 4'ün en popüler oyunlarından birinin PC'ye gelmesine sevindik."

İncelemenin Tamamı: GameByte

Attack of the Fanboy: 4.5/5

"God of War oynama şansına sahip olmadıysanız artık bunu başarabilirsiniz. Bu oyun en iyi hikayelerden birine sahiptir ve heyecan verici aksiyonlarla doludur. PC oyuncularının kesinlikle es geçmemesi gereken bir oyundur. Bir sonraki oyuna hazırlanmak için kesinlikle en doğru seçimlerden biridir."

İncelemenin Tamamı: Attack of the Fanboy

COGconnected: 95/100

"PlayStation sahibi değilseniz ve bu God of War oynamak için ilk şansınızsa hemen şimdi harekete geçmelisiniz. Buna değer olduğunu düşünüyoruz. Herkesin bu oyuna takıntılı olmasının nedeni belli. Oyun piyasaya sürülmesinden bu yana hiç yaşlanmadı. Hala ilk günkü kadar iyi olduğunu düşünüyoruz."

İncelemenin Tamamı: COGconnected

Screen Rant: 5/5

"God of War kusursuz dövüş mekanizması ve muhteşem grafikleriyle dikkat çeker. Kratos'un bir baba olarak hikayesi ve karakter gelişimi önemlidir. İskandinav mitolojisinde yapılan yolculuk zaman zaman yürek burkucu olabiliyor. Bu oyunu daha önce oynamış olsanız bile PC versiyonunun tadına bakmak isteyebilirsiniz."

İncelemenin Tamamı: Screen Rant

Game Rant: 5/5

"God of War gerçekten olağanüstü bir oyundur. PC versiyonunda sunulanlar ise zaten oldukça iyi olan bir oyunu zirveye taşıyor. Modern bir bilgisayarınız olduğu sürece temel özellikleriyle beklentinizi karşılayabilecektir. Bu oyunu oynama şansınız varsa onu mutlaka oynamalısınız. Tekrar oynamanız gerekirse tereddüt etmemelisiniz."

İncelemenin Tamamı: Game Rant

god of war pc kratos ve atreus hunting

PC Invasion: 9.5/10

"God of War son yılların en iyi oyunlarından biridir. Zamanın akışına uyum sağlamayı başarmıştır. PC versiyonu ile mükemmel bir bağlantı noktası olmuştur. Zengin içeriği her oyuncu için keyif vericidir. Asıl önemli olan ise oynandıkça daha eğlenceli hale geldiğinin hissedilmesidir.

İncelemenin Tamamı: PC Invasion

CGMaganize: 9.5/10

"God of War ilk çıktığı günden bu yana büyük beğeni topladı. Onunla biraz zaman geçirin ve sahip olduklarının çoğunun diğer oyunlara ilham kaynağı olduğunu göreceksiniz. Bu oyun trendin öncüsüydü. Şimdi ise nihayet PC platformunda ve hala yıllar öncesi kadar harika diyebiliriz."

İncelemenin Tamamı: CGMagazine

GameSpew: 10/10

"God of War bekleyenler için ideal bir çıkış oldu. PC platformuna uyarlanması geliştirilmiş görselleri ve ultra geniş desteği beraberinde getirdi. Bu oyunu deneyimlemek için kullandığınız donanımda en doğru özelliklerin bulunması önemlidir. Olağanüstü bir oyun için önemli bir duraktır ve maceraya arayan herkese hitap eder."

İncelemenin Tamamı: GameSpew

Digital Chumps: 10/10

"God of War en eğlenceli, en ilgi çekici ve en etkileyici oyunlardan biridir. Hikayesi anlamlı ve son derece duygusaldır. Oyundaki mekanikler oyuncuyu ekstra düşünmeye teşvik eder. Tek kelimeyle kendi türünde rakipsiz bir oyundur. Aradan dört yıl geçmesine rağmen keyifle oynanabilecek bir kaliteye sahiptir."

İncelemenin Tamamı: Digital Chumps

Twinfinite: 5/5

"God of War hakkında aslında söylenebilecek çok şey yok. PC platformuna gelmesi uzun zamandır beklenen oyunlardan biriydi. Hala kelimenin tam anlamıyla oldukça iyidir. Etkileyici hikayesi, eşsiz oynanış mekaniği, ilgi çekici görselleri ve kaliteli oyun müzikleriyle oyunda her şeyi bulabilmeniz mümkün."

İncelemenin Tamamı: Twinfinite

god of war pc kratos ve atreus gameplay

PCMag: 4/5

"God of War değişim gösterirken tanrı avcısı Kratos heyecan verici bir yeni görünüme ve yeni araçlara sahip oluyor. Bunu deneyimlemek gerçekten keyif verici. Görseller oldukça iyi ve Midgard'ı araştırmak ödüllendirici. Yaratıcı ve etkileşimli dövüş sistemi sizi zaman zaman zorlasa bile sonunda kazanan siz olacaksınız."

İncelemenin Tamamı: PCMag

Merlin'in Kazanı: 94/100

"God of War eğlenceli dövüş sistemine sahip. Balta kullanımı ve yetenek sistemi neredeyse eşsiz. Baba ile oğul ilişkisine oturtulmuş hikayesi gerçekten etkileyici. Mekan tasarımı ve harita dizaynı açısından pek çok artıları mevcut. Aksiyona etki eden müziklerle oyundan ekstra keyif alabilmeniz mümkün."

İncelemenin Tamamı: Merlin'in Kazanı

Worth Playing: 9/10

"God of War eşit derecede olmayan ama harika bir uyum içerisinde olan parçalardan oluşturulmuştur. Oyun müziği, görseller, hikaye, dövüş ve dünya çok iyi bir biçimde birbirine uyum sağlamıştır. Neredeyse 4 yıl sonra PC platformuna geliş olsa bile hala göz atılması gereken cevherlerden biri durumunda."

İncelemenin Tamamı: Worth Playing

God is a Geek: 10/10

"God of War ile ilgili söylenecek tek şey PlayStation platformundaki en iyi oyunlardan birinin artık PC platformunda olmasıdır. Hikaye anlatımı, gidişat, grafikler ve ses ihtişamlı bir şekilde iyidir. Dövüş sisteminin kusursuza yakın olması ise oyunu zirveye çıkaran en önemli özelliklerden biridir."

İncelemenin Tamamı: God is a Geek

GamingTrend: 9/10

"God of War en kaliteli oyunlardan biridir. Sahip olduğunuz PC güçlüyse bunu dikkate almanıza gerek yoktur. DLSS yükü azaltma konusunda harika bir iş çıkarır. PlayStation 5 sürümüne kıyasla daha kaliteli bir görüntü istiyorsanız bilgisayarınızın bunu kaldırabilecek bir donanıma sahip olması gerekir."

İncelemenin Tamamı: GamingTrend

god of war pc kratos combat

Metro GameCentral: 9/10

"God of War sizi en iyi aksiyon maceralarından birine davet eder. Kratos'un karakterini keşfederken sırlarla dolu bir oyun dünyasına yolculuk edersiniz. Bir aksiyon oyunundaki en iyi hikaye anlatımlarından biriyle karşılaşacaksınız. Tekrarlayan düşman tasarımlarını kafaya takmazsanız oyunun herhangi bir problemi yoktur."

İncelemenin Tamamı: Metro GameCentral

Windows Central: 5/5

"God of War mutlaka oynanması gereken oyunların başında gelir. Şaşırtıcı derecede içten bir hikayeye sahiptir. Akılda kalıcı karakterlerin eşlik ettiği geniş ve iyi iyi optimize edilmiş bir dünya gezintiye çıkarsanız. Basitçe söylemek gerekirse girişeceğiniz her mücadele sizi fazlasıyla memnun edecektir."

İncelemenin Tamamı: Windows Central

PC Gamer: 90/10

"God of War, PS4 platformunun en iyi oyunuydu ve artık PC platformunun en iyi oyunlarından biridir. Dört yıl aradan sonra bile bu oyunun hala zirvede yer aldığını söyleyebiliriz. Vereceğiniz paraya ve harcayacağınız zamana kesinlikle değecektir. Artık diğer konsol oyunlarının PC platformuna akıbetleri sorgulanmaya başlayacaktır."

İncelemenin Tamamı: PC Gamer

God of War Sistem Gereksinimleri

God of War'u satın almaya/indirmeye karar vermeden önce ilk olarak sistem gereksinimlerini kontrol etmenizi öneririz. God of War sistem gereksinimleri, minimum sistem gereksinimleri ve önerilen sistem gereksinimleri olarak iki kısma ayrılır. Minimum sistem gereksinimleri oyunu düşük grafik kalitesinde oynamanıza imkan tanır.

God of War Minimum Sistem Gereksinimleri

God of War için minimum sistem gereksinimleri oyunu standart ayarlarda veya daha düşük ayarlarda oynamak isteyenler içindir. God of War oyun ayarlarını düşük grafik ayarlarına getirmek ve oyunu 720p çözünürlükte oynamak istiyorsanız aşağıdaki sistem gereksinimlerini karşılamanız yeterli olacaktır.

 • İşletim Sistemi (OS): Windows 10
 • İşlemci (CPU): Intel Core i5-2500K / AMD Ryzen 3 1200
 • Ekran Kartı (GPU): NVIDIA GeForce GTX 960 4 GB / AMD R9 290X 4 GB
 • RAM: 8 GB
 • Depolama Alanı: 70 GB
 • DirectX Sürümü: DirectX 11

God of War Önerilen Sistem Gereksinimleri

God of War için önerilen sistem gereksinimleri oyunu yüksek grafik ayarlarında oynamak isteyenler içindir. God of War oyun ayarlarını yüksek grafik ayarlarına getirmek ve aynı zamanda 1080p çözünürlükte oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız aşağıda yer alan sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir:

 • İşletim Sistemi (OS): Windows 10
 • İşlemci (CPU): Intel i5-6600K / AMD Ryzen 5 2400 G
 • Ekran Kartı (GPU): NVIDIA GTX 1060 6 GB / AMD RX 570 4 GB
 • RAM: 8 GB
 • Depolama Alanı: 70 GB
 • DirectX Sürümü: DirectX 11

god of war pc kratos ve atreus combat

God of War: Hikayesi ve Karakterler

Kratos'un Olimpos tanrılarından intikamını almasının üzerinden yıllar geçti. Kratos, babası Zeus ile son karşılaşmasından sağ kurtulmayı başarmıştı. Kurtulduktan sonra Antik Norveç'in yolunu tuttu ve Midgard'a seyahat etti. Şimdilerde küçük oğlu Atreus ile birlikte İskandinav tanrılarının dünyasında yaşıyor.

Midgard vahşi canavarlar ve vahşi savaşçılarla dolu olduğundan Kratos oğluna nasıl hayatta kalacağını öğretmek zorundadır. Fakat bunu yapabilmek için onu yıllardır sürükleyen öfkeye hakim olmalıdır. Kratos'un başarılı olabilmek için henüz yeni keşfettiği baba ve akıl hocası olma rolünü tam olarak benimsemesi gerekecektir.

 • Kratos: Kratos artık yaşlanmıştır ama daha akıllı hale gelmiştir. Öfkesini kontrol edebiliyor ve yaptığı şeyleri sadece öfkeyle açıklamak pek kolay değil. Geçmişte yaşadığı pek çok şeyden dolayı pişmanlık duyuyor. Bu pişmanlığı oğlunu yetiştirmek için kullanıyor ve oğluna daha iyi olması için yardım ediyor.
 • Atreus: Kratos ve Faye'nin oğludur. Başlangıçta nasıl avlanacağını öğrenir ama son derece disiplinsiz bir çocuktur. Runik yazıları okuyabilir ve bulunduğu dünya hakkında babasından daha bilgilidir. Kratos'un bir tanrı olduğundan habersizdir. Ayrıca kendisiyle ilgili öğreneceği önemli bir gerçek vardır.
 • Baldur: Kratos'un en önemli düşmanıdır. Ona kendi evinde saldırma cüretini göstermiştir. Kratos gibi güç veren runik yazılardan oluşan dövmelere sahiptir. Odin ve Freya'nın oğludur. Baldur duyguları, acıyı ve zevki hissedemez ama ölümsüzlükle kutsanmıştır.
 • Freya: Kratos ve Atreus'un macerası başladıktan kısa bir süre sonra ortaya çıkar. Kratos'un bir tanrı olduğunu sezer. Kratos ve oğluna maceralarında yardımcı olur ve dünyalar arasında seyahat etmelerini sağlar. Daha sonra ise asıl yeteneklerinden arındırıldığı ve Odin'in eski karısı olduğu ortaya çıkar.
 • Mimir: Mimir yaşayan en zeki kişi olduğunu iddia eder ve doğrusu oldukça geniş bir bilgeliğe sahiptir. Midgard'a sürgün edilmiştir ve Odin tarafından bir ağaca hapsedilmiştir. Kratos onun kafasını keser ve onu yeniden canlandırır. Bu olaydan sonra Kratos ve Atreus'a rehberlik etmeye başlar.
 • Odin: Pek görünmeyen ana düşmandır. Asgard'ın kralı, Baldur'un babası ve Freya'nın eski kocasıdır. Kratos'u hedef aldığından yaşanacak tüm olayların çoğundan o sorumludur. Kratos'u hedef almasındaki temel sebep ise ona karşı duyduğu önlemenez korkudur.

God of War tartışmasız bir biçimde oyun tarihinin en iyi oyunlarından birisidir. Uzun bir süre PS4 ve PS5 konsollarında oynanabilir durumdaydı. Artık onu PC'de oynayabilme şansına sahibiz. Aksiyon ve macera oyunlarına meraklıysanız bu oyuna mutlaka şans vermenizi öneririz.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap