Telegram, Artık Görüntülü Grup Görüşmelerini Destekliyor!

Telegram tarafından yapılan yeni açıklama kullanıcıların artık uygulamada grup video görüşmeler yapabileceği belirtildi.

Telegram’da gruplarda sesli görüşme yapmak mümkün olsa da bu görüşmelerde video desteği sağlanmıyordu. Uzun zamandan beri uygulamaya eklenmesi beklenen özellik için nihayet şirketten resmi açıklama geldi. Telegram tarafından yapılan resmi açıklamalarda; iOS, Android ve masaüstü için geliştirilen son sürüm ile birlikte sesli sohbetlerinin yanı sıra grup olarak video konferans görüşmelerinin yapılacağı belirtildi. Üstelik mevcut özellikten yararlanacak kullanıcılar, kamera görüntülerinin yanından ekran paylaşımlarını da açabilecek.

Grup görüşmelerinde video desteği

Özellikle eğitim ve iş amaçlı olarak Telegram’ı kullanan işletmeler ve öğrenciler, mevcut özellik sayesinde uygulamadaki verimliliğini daha da arttırabilir. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda görüntülü grup görüşmelerinin 30 kişi ile sınırlandırıldığı belirtildi. Ancak şirket bunun başlangıç için getirilen bir kısıtlama olduğunu ve kısa süre içerisinde mevcut sınırlamanın daha da artacağını söyledi.

Telefon, tablet ve bilgisayarlar üzerinden yapılacak Telegram’ı görüşmeleri ile birlikte kullanıcılar artık birbirlerine görebilecek ve sınırsız bir şekilde görüşme yapabilecek. Üstelik şirket sadece görüntü desteği sunmadığı gibi görüntülü grup görüşmelerinde ekranın isteğe göre ayarlanabilmesi ve esneklik kazanmasını adına da yenilikler sundu. Kullanıcılar yan paneller ile birlikte ekranı dilediği şekilde ayarlayabilecek.

Görüntülü grup görüşmeleri nasıl yapılacak?

Kullanıcıların görüntülü bir şekilde grup görüşmesi için yapması gereken ilk işlem uygulamanın son versiyonunu güncellenmesi. Güncelleme alındıktan sonra ise normal bir kullanıcı ile görüntülü görüşme yapar gibi grup üzerinden de görüşmeler kolay bir şekilde başlatılabilecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap