Switch Oyun Konsolu Duyuruldu

Nintendo, 6 Haziran tarihinde yaptığı yeni tanıtım ile birlikte yeni Switch oyun konsolunu tanıttı. Yeni konsol, 720P OLED ekranıyla dikkat çekiyor.

Nintendo 6 Haziran tarihinde önemli bir lansmana imza attı. Bir önceki modele göre daha büyük, 7 inç 720p OLED ekrana sahip yeni bir Switch modelini tanıtan şirket, oyuncuların da beklentilerini karşıladı. Zira yapılan değerlendirmelerde daha büyük bir ekran deneyimi isteniyordu. Switch için yapılan açıklamalar göre yeni model, yeni özelliklerden ziyade ekran gelişimine odaklanıyor. Nintendo da bu nedenle yeni cihazı, “Ekran yükseltmesi” olarak tanımlıyor.

Yeni Switch’in özellikleri neler?

Nintendo’nun açıklamalarına göre yeni Switch, yalnızca TV modu üzerinden 1080p'yi destekliyor. Bu nedenle normal cihaz kullanımlarında elde edilecek maksimum kalite 720P.

Yeni ekranın dışında, revize edilmiş model; masa üstü oyunlar için ayarlanabilir bir stand, 64 GB dahili depolama, kablolu internet bağlantı noktası ve daha iyi bir ses deneyimi sunuyor. CPU ya da bellekte ise herhangi bir değişim bulunmuyor. Pil ömrü yine önceki model ile eş değer ve 9 saate varan bir kullanım sunuyor.

Lansmanda yer alan bilgilere göre yeni Switch, 8 Ekim'den itibaren 350 dolardan satışa sunulacak. Tanıtım ise şöyle;

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap