Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Sony PS5 Tedarik Sorunları 2022'ye Kadar Devam Edecek

Sony’nin mali işler müdürünün şirketin son kazanç raporunun ardından analistlere yaptığı bildirilen yorumlara göre, PS5 tedarik durumunun yakın zamanda düzelebileceğini düşünmüyor. Hiroki Totoki, Bloomberg'e göre Sony'nin PS5 talebine ayak uydurmasının zor olduğunu ve durumun 2022'ye kadar devam edeceğini söyledi.

Totoki, "Talebin bu yıl azalacağını sanmıyorum ve gelecek yıl çok daha fazla cihazı güvence altına alsak ve PS5'in çok daha fazla üretimini yapsak bile, tedarik talebini karşılayabileceğimizi düşünmüyorum.” ifadelerinde bulunduç. 

Sony, 31 Mart'a kadar 7,8 milyon satış gerçekleştirdikten sonra, Nisan 2021'de başlayan mali yılda en az 14,8 milyon PS5 konsolu üretmeyi hedefliyor. Şirket ilk mali yılında 14,8 milyon PS4 satışı gerçekleştirmişti, ancak bu tür bir tedarik sıkıntısı yaşamamıştı. 

Şirketin yöneticisi, daha öncesinde PS5 tedariki için "2021 boyunca her ay daha iyi olacak" demişti. Sony Interactive Entertainment'ın yöneticisi ve CEO'su Jim Ryan’ın şubat ayında yaptığı açıklamada, “tedarik zincirindeki iyileşmenin hızı yıl boyunca düzelecek, böylelikle 2021'in ortasında ciddi anlamda iyi rakamlar göreceksiniz.” 

PS5 tedariğinin bir müddet sonra iyileşmesi mümkün, fakat Sony için asıl önemli olan, Totoki'nin üretim kapasitesi artsa bile şirketin kısa vadede talebi karşılayabileceğini beklememesidir. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap