Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Skype Nasıl Silinir?

Skype, kullanıcılara dünyanın her yerindeki arkadaşlarıyla ve aile üyeleriyle ücretsiz veya düşük ücretle konuşmalarına izin veren popüler görüntülü arama uygulamalarından biridir. Ancak tamamen rakipsiz olduğunu söylemek mümkün değildir.

Örneğin, bir iOS cihazınız varsa FaceTime kullanmak çok daha pratiktir. Sonuç olarak Skype artık kurtulunması gereken bir uygulama veya hizmet haline dönüşebilecektir. Elbette Skype'tan kurtulmak istemenizi gerektirecek tek neden bu olmayabilir.

Skype'ı nasıl sileceğinizi veya aboneliğinizi nasıl iptal edeceğinizi merak ediyor musunuz? Bu kullanışlı içerikte Skype'tan her yönüyle kurtulma konusunda değerli bilgiler bulabileceksiniz. Bu bilgiler sayesinde Skype hayatınızda bir problem olmaktan çıkacaktır.

Skype uygulaması nasıl silinir?

iOS

Herhangi bir iOS uygulamasında olduğu gibi Skype'ı silmek oldukça kolaydır. iPhone veya iPad cihazınızda Ayarlar uygulamasını başlatın. Ardından Genel kısmına girin. iPhone/iPad Depolama seçeneğini seçin ve uygulamalar listesinde Skype'ı bulun.

Skype uygulamasını bulduktan sonra üzerine tıklayın ve ekranınızın altındaki Uygulamayı Sil seçeneğine basın. İşte bu kadar basit. Bu adımları doğru şekilde takip ettiğiniz zaman Skype uygulamasını iOS cihazınızdan silmeyi başarırsınız.

Android

Skype uygulamasını bir Android telefondan silmek istediğiniz zaman Play Store uygulamasını açmanız gerekir. Daha sonra Uygulamalarım & Oyunlarım seçeneğine gitmelisiniz. Burada Yüklü seçeneğini seçili hale getirmelisiniz.

Yüklü seçeneği seçili durumdayken Skype'ı bulmaya çalışmalısınız. Bulduktan sonra ise Kaldır öğesine dokunmanız yeterli olacaktır. Böylece Android uygulamasında başarılı bir şekilde Skype uygulamasını kaldırmış olacaksınız.

Mac

Bir Mac dizüstü bilgisayardan veya masaüstü bilgisayardan Skype uygulamasını silmek için uygulamanın kapalı olduğundan emin olmalısınız. Ardından bir Finder penceresinde Uygulamalar klasörünü açmalısınız. Daha sonra ise Skype simgesini çöp kutusuna sürüklemeniz gerekir.

Son olarak, Finder penceresine geri dönmelisiniz. Pencerenin sağ üst köşesindeki arama çubuğunda Skype şeklinde arama yapmalısınız. Tüm sonuçları seçin ve bunları çöp kutusuna taşımalısınız. Daha sonra çöp kutusunu boşaltmayı ihmal etmemelisiniz.

Windows

Bir Windows bilgisayarda olduğunuzda Skype uygulamasının kapalı olduğundan emin olun. Açıksa, görev çubuğunu sağ tıklayarak Görev Yöneticisi > Skype yolunu takip etmelisiniz. Daha sonra bulduğunuz işleme sağ tuş tıklamalı ve Görevi Sonlandır demelisiniz.

Uygulama kapatıldıktan sonra Çalıştır özelliğini açmak için klavyenizdeki Windows Tuşu ve R tuşlarına aynı anda basmalısınız. Çalıştır açıldıktan sonra "appwiz.cpl" yazmalı ve Tamam tuşuna basmalısınız. Son olarak, Uygulamalar arasında Skype'ı bulup sağ tuş tıklayarak Kaldır demelisiniz.

Skype aboneliği nasıl iptal edilir?

Skype aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız hesabınızda oturum açmanız gerekir. Ekranın sol tarafında (profil resminin hemen altında), tüm aktif aboneliklerin listesini görürsünüz. İptal etmek istediğiniz aboneliğinin altında yer alan Yönet seçeneğini seçmelisiniz.

Bu sizi abonelik ayarlarına yönlendirecektir. Faturalandırma bilgilerinizin altında "Aboneliği İptal Etme" seçeneği vardır. Bu seçeneğe basmalısınız. Size bir kez daha aboneliği iptal etmek istemeyeceğiniz sorulur. Kararınızdan emin olmanız durumunda işlemi onaylamalısınız.

Aboneliği iptal ettikten sonra son kullanma tarihine kadar (normal yenileme tarihiniz) uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca bir dönem daha borçlu kalmak istemiyorsanız hesabınızı yenileme tarihinden en az üç gün önce iptal etmeniz daha doğru olacaktır.

Skype hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?

Skype hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız işler biraz daha karmaşık hale gelecektir. Çünkü Microsoft, Skype profilinizi Microsoft hesabınızdan ayırmanızın mümkün olmadığını belirtmektedir. Dolayısıyla Skype hesabının silmeden önce bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Microsoft hesabınızın silinmesi Outlook.com, Office Online, OneDrive, Xbox Live ve Windows hesabınızın silinmesi anlamına gelecektir. Bu nedenle, aktif bir Skype aboneliğiniz yoksa ve para kaybı yaşamıyorsanız Skype hesabını silmeyi bir problem haline dönüştürmemelisiniz.

Skype hesabınızı kalıcı olarak silmekte kararlıysanız Microsoft hesabınızı kapatmanız gerekir. İlk olarak Microsoft hesabı kapatma sayfasına gitmeli ve hesabınız ile oturum açmalısınız. Daha sonra listeden ayrılma nedeninizi seçmelisiniz. Hesabınız 60 gün içerisinde kapatılmış olacaktır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap