Skype Artık Firefox'ta Çalışıyor

Pandemi ile birlikte online görüşme uygulamalarına ilgi arttı. Buna rağmen Microsoft, ihmal ettiği Skype için Firefox desteğini 2 yılın ardından sunmaya başladı.

Zoom ve Google Meet gibi pek çok farklı uygulama, pandemi ile birlikte daha fazla tercih edilmeye ve kullanılmaya başlandı. Online eğitim ve çalışma hayatının yoğun bir şekilde başlaması, uygulamalara olan ilgiyi arttırırken tüm bu süreçte Microsoft tarafından geliştirilen Skype uygulaması arka planda kaldı.

Skype için yeni güncelleme geliyor

Farklı platformlara öncelik veren Microsoft, sürpriz bir şekilde Skype için beklenen hamleyi yapmadı. Skype için yaşanan son gelişmede ise kullanıcıların Firefox tarayıcısı üzerinden online bir şekilde Skype deneyimi yaşayabileceği ifade edildi.

2 yıldan beri mevcut alanda destek vermeyen Microsoft, yaptığı güncelleme sonrasında Skype için web desteğini sunmaya başladı. Her ne kadar masaüstü programı olsa da ara sıra uygulamayı kullanmak isteyenler, program yerine online sürümü tercih ediyor. Firefox’ta herhangi bir şekilde destek alınamayan web sürümünde beklenen güncelleme geldi.

Skype 8.28 sürümü ile birlikte desteklenmeye başlanan Firefox deneyimi şu an için test aşamalarında denenmeye devam ediyor. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan çalışmalar sonrasında güncel ve kararlı sürüm tüm kullanıcılara sunulacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap