Samsung, SSD Pazarında Liderliği Bırakmıyor!

SSD pazarına yönelik açıklanan yeni raporlarda Samsung’un üstünlüğü dikkat çekti. Pazar liderliğinde Samsung yine zirvede.

SSD pazarına yönelik yapılan yeni araştırma, bileşen sıkıntısı nedeniyle sektörde ciddi bir yükselişin olmadığını gösterdi. 2021’in ikinci çeyreğinde satışlar sabit kaldığı gibi zirvedeki isim de değişmedi. Samsung, sektördeki tüm üreticilere karşı üstünlüğünü devam ettirdi. Şirket, sektörün yaklaşık dörtte birine sahip.

 SSD Pazarında 99 bin 596 Ürün Satıldı

Haziran ayı itibariyle sona eren son çeyrekte, toplam satılan SSD sayısı 99 bin 596 olarak kaydedildi. Bir önceki çeyrekte ise satış 99.438 olarak açıklanmıştı. Bu bakımdan ciddi bir değişim olmamasına karşın Samsung pazarın yüzde 24,4’üne sahip olmayı başardı. Samsung’un ardından yüzde 18,8 Western Digital, yüzde 12,6 ile Toshiba yer aldı. Sürücü pazarında SSD dışında çeyrek boyunca, 1,1 milyon SAS SSD, 5,84 milyon kurumsal PCIe sürücüsü ve 5,79 milyon kurumsal SATA sürücüsü sevk edildi.

SSD satışları ile PC satışları arasında da büyük bir benzerlik yaşandı. 99 bin 596 SSD satışına karşın olarak toplam satılan PC sayısı 83 bin 614 olarak açıklandı.

Sektördeki son pay ve rakamlar ise şöyle;

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap