Qualcomm Snapdragon 875'in Tanıtılacağı Tarihi Açıkladı

Dünyan en önde gelen işlemci üreticilerinden biri olan Qualcomm, amiral gemisi telefonlar için geliştirildiği Snapdragon 875 yonga setinin tanıtılacağı etkinliğin detaylarını açıkladı. Ayrıca etkinlikte Windows cihazlar için yeni ARM işlemciler için bir sunum yapılması bekleniyor.

Qualcomm, Tech Summit Digital 2020 için ilk duyurusunu gerçekleştirdi. Etkinlik öncelik yıllardan farklı bir biçimde bu yıl dijital ortamda düzenlenecek. Zirve iki gün sürecek 1-2 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Qualcomm büyük olasılıkla bu etkinlikte yeni işlemcilerini tanıtacak. Etkinliğin en öne çıkan ürününün ise önümüzdeki yıl kullanılması beklenen Snapdragon 875 yonga seti olması bekleniyor. Buna ek olarak orta segment cihazlar için Snapdragon 775G işlemcisinden söz edilecek.

Elde edilen bilgilere göre Snapdragon 875, TSMC'nin 5nm üretim sürecini temel alarak geliştirilecek. Bu doğrultuda piyasanın en güçlü mobil işlemcisi olacak. Yonga setinde maksimum performanslı bir çekirdek, üç daha az hızlı çekirdek ve dört enerji verimli çekirdek bulunacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap