PEACE, Apii'nin Yerine Geçecek İsmi Buldu: Vizicsacsi

Daha önce profesyonel arenadan emekli olduğunu açıklayan Kiss "Vizicsacsi" Tamás, İzlanda'da gerçekleştirilecek Worlds 2021 turnuvası için PEACE takımıyla anlaştı. MAD Lions takımında koçluk yapan ve aynı zamanda daha önce Worlds etkinliğine katılmış olan ismin PEACE takımına liderlik etmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde PEACE takımının üst koridor (top) oyuncusu Yao "Apii" Jian-Jing'in vize problemleri nedeniyle Worlds 2021'e katılamayacağı duyurulmuştu. Bunun üzerine geçici bir üst koridor oyuncusu arayan ekip, aradığı oyuncuyu profesyonel arenaya dönmek için can atan Kiss "Vizicsacsi" Tamás ile bulmuş oldu.

Vizicsacsi agresif oyun stiline sahip

Bir üst koridor oyuncusu olan Kiss "Vizicsacsi" Tamás daha önce Unicorns of Love, Schalke 04 ve Spylce gibi takımlarda mücadele etmişti. Macar oyuncu, özellikle koridor aşamasındaki agresif tarzıyla başarıyı yakalamıştı. Worlds 2019'da Splyce ile gruptan çıkmayı başarmıştı. Bir sonraki turda SKT T1 Telecom'a 3-1 yenilerek turnuvaya veda etmişlerdi.

15 Kasım 2019 tarihinde Spylce takımından ayrılarak emekli olan Kiss "Vizicsacsi" Tamás, 9 Ağustos 2021 tarihinde LEC ekiplerinden MAD Lions'a pozisyon koçu olarak katılmıştı. Burada yaklaşık 1 ay görev aldıktan sonra takımdan ayrılmış ve 7 Eylül 2021 tarihinde tekrar oyuncu olarak profesyonel arenaya dönmek istediğini açıklamıştı.

PEACE'e liderlik edecek

Okyanusya ekibi PEACE, Worlds 2021'e katılmak için gerekli seyahat uygunluk kriterlerini karşılayamaması üzerine üst koridor oyuncusu Yao "Apii" Jian-Jing'den yoksun kalmıştı. Bunun üzerine yeni bir arayış içerisine giren ekip şaşırtıcı bir biçimde deneyimli oyuncu Kiss "Vizicsacsi" Tamás ile anlaşmayı başardı. Takımın kadrosu ise şu şekilde şekillendi:

  • Top: Kiss "Vizicsacsi" Tamás
  • Jungle: Leo "Babip" Romer
  • Mid: James "Tally" Hute
  • Bottom: Vincent "Violet" Wong
  • Support: Ryan "Aladoric" Gregory Richardson

Oldukça yeni kurulmuş bir takım olan PEACE, 2021 yılını inişli çıkışlı bir biçimde geçirmişti. Kadrolarını oturtmaları zaman aldı ve bu nedenle bölgesel turnuvada zaman zaman sıkıntı yaşadılar. Bölgesel turnuvada elemelere kaldıktan sonra ise mükemmele yakın bir performans ortaya koyarak Worlds 2021'e katılma hakkı kazandılar.

Şimdi ise Kiss "Vizicsacsi" Tamás liderliğinde bu turnuvada başarılı bir grafik çizmek istiyorlar. İşler beklendiği gibi giderse Play-In aşamasında bir şeyler yapma şansları bulunuyor. Takımları tanıyalım serisine göz atarak PEACE takımının artılarını ve eksilerini kolayca öğrenebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap