PEACE Takımından Apii, Worlds 2021'e Katılamayacak

Worlds 2021'de Okyanusya bölgesini temsil edecek olan PEACE takımı turnuva boyunca üst koridor (top lane) oyuncusu Apii'den yoksun olacak. Çinli oyuncu Yao "Apii" Jian-Jing yayınlamış olduğu bir mesajda İzlanda'ya vize almayı başaramadığını ve bu yüzden turnuvayı kaçıracağını belirtti.

COVID-19 salgınının küresel çapta yayılmasını engellemek için ülkeler tarafından uygulanan katı seyahat kuralları hayatın her alanını etkilemeye devam ediyor. Sonuç olarak, Worlds 2021'de bu etkiden nasibini aldı. PEACE takımının üst koridor oyuncusu Yao "Apii" Jian-Jing turnuvayı kaçıracak isimlerden birisi olacak.

Riot Games'in tavrı çok net

Yao "Apii" Jian-Jing, Weibo üzerinden yaptığı açıklamada ekibin ve kendisinin çok çaba sarf ettiğini ama global sağlık krizi nedeniyle Sidney'de İrlanda vizesine başvuramadığını dile getirdi. Büyükelçiliğin kapandığını belirten oyuncu, Çin'e dönmek için artık çok geç olduğunu ifade etti.

Riot Games, uygulanan seyahat kısıtlamalarıyla uğraşan uluslararası takımların işlerini biraz daha kolaylaştırmak adına geçen yılki Worlds etkinliğinde ortaya konan kiralama sisteminden yararlanmaya devam edebileceklerini açıklamıştı. Fakat bu uygulama dahi dünyanın bir ucundan diğer ucuna seyahat etmek zorunda olanlara çare olmadı.

Riot Games tarafından yapılan açıklama, bir oyuncunun seyahat edebilmesi ile ilgili sorun oluşması durumunda boşta olan bir oyuncuyu kadroya katamayacağını belirtmekteydi. Fakat, kiralama sistemi aynı bölgeden bir başka takımda yer alan oyuncunun kiralanması yoluyla problemin çözülmesini sağlıyor.

PEACE yeni bir oyuncu arayışı içerisinde

Bu kural dahilinde PEACE, Worlds 2021'de Yao "Apii" Jian-Jing'in yerini doldurabilmek için LCO kapsamında başka bir üst koridor oyuncusunu kiralayarak takıma dahil edebilecek. Şimdilik, Pentanet.GG takımından Brandon "BioPanther" Alexander ve Chief's Esports Club takımından Tristan "Lived" Fulcher gibi isimlerin adının geçtiğini söyleyebiliriz.

Bununla birlikte PEACE takımı bu problemi takım içerisindeki imkanlarla çözebilme potansiyeline sahip. PEACE, eskiden üst koridorda oynayan James "Halo" Giacoumakis'i üst koridora kaydırıp, yedek orta koridor oyuncusu James "Tally" Shute'ı ana kadroya dahil edebilir.

Geçtiğimiz Mid-Season Invitational turnuvasında benzer durum PSG Talon takımının başına gelmişti. Pasifik bölgesini temsil eden takım, alt koridor oyuncusu Wong "Unified" Chun Kit'ten yoksun kalmış ve onun yerine Beyond Gaming'ten Chiu "Doggo" Tzu-Chuan'ı kiralamak zorunda kalmıştı.

PEACE takımının bu sorunu nasıl çözeceği şimdilik bilinmiyor. Worlds 2021 için öncelikle grup aşaması için kuralar 22 Eylül'de çekilecek. Ardından Play-In aşaması 5 Ekim'de başlayacak. PEACE'in ise önümüzdeki günlerde tam oyuncu listesini Riot Games'e sunması gerekiyor.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap