Worlds 2021 — Takımları Tanıyalım: PEACE (LCO)

Worlds 2021 etkinliğine çok az bir süre kaldı. Okyanusya bölgesini temsilen turnuvaya katılacak olan PEACE, dünyanın en büyük e-sport etkinliklerinden birine hazırlanan 22 takımdan birisi. Elbette Summoner's Cup için ellerinden geleni yapacaklar. Ama onların turnuva boyunca tek gayesi bu olmayacak.

Worlds 2021'de LCO'yu temsil edecek olan PEACE, sadece kupa için rekabet etmeyecek. Her ne kadar nihai hedef turnuvada olabildiğince ilerlemek olsa bile PEACE'in bir diğer hedefi Okyanusya bölgesinin geliştiğini tüm dünyaya göstermek olacak.

PEACE (LCO) takımının mevcut kadrosu

PEACE için Worlds 2021 serüveninin çok sağlıklı ilerlediğini söyleyemeyiz. Çünkü gelen bilgiler doğrultusunda üst koridor (top) bölgesinde oynayan Yao "Apii" Jian-Jing takımıyla mücadele etme fırsatı bulamayacak. PEACE'in bu probleme nasıl bir çözüm bulacağı ise henüz belli değil.

Oyuncu Gerçek Adı Pozisyonu Ülkesi
Apii Yao Jian-Jing Üst Koridor Çin
Lived Tristan Fulcher Üst Koridor Avustralya
Vizicsacsi Kiss Tamás Üst Koridor Macaristan
Babip Leo Romer Orman Avustralya
LeeSA Thomas Ma Orman Çin
Halo James Giacoumakis Orta Koridor Avustralya
Tally James Hute Orta Koridor Avustralya
Violet Vincent Wong Alt Koridor Hong Kong
Aladoric Ryan G. Richardson Destek Avustralya
Zingy Junfu Jia Destek Çin
Chayon Yuncheng Wang Alt Koridor Çin

PEACE, Worlds 2021'e nasıl katıldı?

PEACE takımının profesyonel arenadaki macerası biraz rastlantıyla başladı. Riot Games aldığı karar ile Okyanusya bölgesinden çekildiğini duyurduğunda OPL dağıtıldı. Bunun üzerine bölgenin en köklü ekiplerinden biri olan Avant Gaming kepenkleri indirme kararı aldı.

Fakat daha sonra League of Legends Circuit Oceania gibi bir oluşum ortaya çıkarak OPL'in boşluğunu doldurmak istediğini belirtti. Avant Gaming'in elinde bulunan bölgesel turnuvaya katılım hakkı ise PEACE tarafından satın alındı. PEACE bununla yetinmedi ve aynı zamanda Avant Gaming'in mevcut kadrosundan bazı oyuncuları bünyesine kattı.

LCO Split 1'de takım normal sezonu 10 galibiyet 4 mağlubiyet ile tamamladı ve üçüncü oldu. Elemelerde ise Pentanet.GG takımına 3-1 yenilmeden önce finale kadar gelmeyi başardılar. Böylece LCO Split 1'i resmi olarak ikinci sırada tamamlamış oldular.

LCO Split 2 başlamadan önce orman (jungle) bölgesinde oynaması için kadrolarını Leo "Babip" Romer ile güçlendirdiler. Kısa süre sonra ise aslında bir üst koridor (top) oyuncusu olan James "Tally" Shute kadroya dahil oldu. Fakat zaman içerisinde bu oyuncunun oynadığı pozisyon orta koridor (mid) olarak değişti.

Yapılan bu değişiklikler başlangıçta bekleneni veremedi. PEACE, LCO Split 2'de geriye gitmeye başladı. Yapılan kadro değişiklikleri 10 maçta 9 mağlubiyet almalarına neden oldu. Elemelerden önceki maçlarda ise toparladılar kalan 11 maçtan 9 galibiyet alarak beşinci sırayı elde ettiler.

Bu beşincilik onlar için rüya serinin başlaması anlamına geliyordu. Lower Bracket 1. tur maçında Chiefs Esports Club3-0 ile geçtiler. Ardından 2. turda ORDER takımını 3-2, 3. turda Dire Wolves'u 3-0 ile yenerek finalde Pentanet.GG'nin rakibi oldular. PEACE, final maçını 3-0 kazanarak şampiyon olup Worlds 2021'e katılma hakkı kazandı.

PEACE'de dikkat edilmesi gereken oyuncular kimler?

PEACE takımında tartışmasız bir biçimde en önemli oyuncu Leo "Babip" Romer olacak. Oyun kurucu rolünü en iyi şekilde üstlenen oyuncu aynı zamanda uluslararası tecrübeye sahip. 2020 yılında LNG Esports ile 2019 yılında ise MAMMOTH ile uluslararası arenanın tadına bakmıştı.

Diğer taraftan, Okyanusya bölgesinin en iyi ikilisi olarak lanse edilen Vincent "Violet" Wong ve Ryan "Aladoric" Gregory Richardson ön plana çıkan isimler. Bu isimlerin uluslararası arenada nasıl bir performans ortaya koyacakları merak konusu. Öyle ki, Ryan "Aladoric" Gregory Richardson LCO Split 2 finalindeki performansıyla MVP seçilmişti.

PEACE nasıl başarılı olur?

PEACE öncelikle ön elemeler anlamına gelen Play-In aşamasını geçmek zorunda. Bunun için Leo "Babip" Romer'ın takımı yönetme ve yönlendirme biçimine güvenmeleri neredeyse şart olacak. Bu oyuncunun uluslararası arenadaki tecrübesinin takıma yansıması durumunda Play-In aşamasından gruplara geçiş mümkün olabilir.

Bununla birlikte her ne kadar bölgesel olarak en iyi alt koridora sahip olsalar bile Play-In aşamasında Cloud9, Hanwha Life Esports ve LNG Esports gibi takımların dişli alt koridor oyuncularıyla mücadele etmek zorunda kalacaklar. Alt koridorun rakiplere ayak uydurabilmesi durumunda ön elemeleri geçebilirler.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap