Nvidia RTX 3080 Ti Modeli Görüntülendi

Nvidia RTX 3080 Ti olarak adlandırılan ve oyunlardan kripto madenciliğine kadar hemen herkesin yakından takip ettiği ekran kartının fotoğrafları ortaya çıktı. 

Ekran kartı sektörünün en güçlü üreticilerinden birisi Nvidia, RTX olarak adlandırdığı serisi ile ekran kartlarındaki performansı ve verimliliği en üst seviyelere çıkardı. Bu alanın en güçlü modelleri RTX 3000 serisi olurken, bu seri hem oyuncular hem de kripto para madenciliği yapanlar için ciddi bir performans sunuyor. Serinin son üyelerinden birisi olacak Nvidia RTX 3080 Ti’nin piyasaya sunulması ise artık çok yakın.

Uzun zamandan beri teknoloji dünyasının en çok konuşulan ekran kartlarından bir tanesi olan Nvidia RTX 3080 Ti hakkında Nvidia tarafından hiçbir şekilde açıklama yapılmamış olsa da sızıntılar yeni model için hazırlıkların tamamlandığını gösteriyor. Paylaşılan son görüntüler Reddit’te yer aldı.

Reddit’te Nvidia RTX 3080 Ti sızdırması

Reddit kullanıcısı tarafından paylaşılan görsellerde Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki bir mağazada Nvidia RTX 3080 Ti kutusuyla birlikte görüntülendi. Yeni ekran kartı ile ilgili bir diğer sızdırma ise Twitter üzerinden paylaşıldı. Sızdırmaların farklı bölgelerden ve kullanıcılar tarafından yapılmış olması Nvidia’nın pazarlama konusunda ciddi bir süreç içerisine girdiğini gösterirken, gözler şimdi 31 Mayıs'a çevrildi.

31 Mayıs’ta resmen tanıtılacak!

Nvidia RTX 3080 Ti ve bu ekran kartıyla birlikte Nvidia RTX 3070 Ti, 31 Mayıs tarihi itibariyle resmi olarak tanıtılacak ve hemen ardından satışa sunulacak. Nvidia RTX 3070 Ti, 3080 versiyona göre daha ekonomik bir fiyata sahip olacak. Ekran kartlarında yer alması beklenen bazı teknik özellikleri ise şöyle;

  • Nvidia RTX 3080 Ti - 10.240 CUDA çekirdeği -12 GB GDDR6X bellek
  • Nvidia RTX 3070 Ti - 6.144 CUDA çekirdeği - 8 GB GDDR6X bellek

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap