MSI'dan Yeni Oyuncu Monitörü: MSI Optix G242

Tayvan merkezli bilgisayar ve donanım üreticisi MSI, e-spor müsabakalarında da kullanılabilecek güçte olan Optix G242 adlı yeni monitörünü tanıttı.

MSI Optix G242 özellikleri oyunculara hitap edecek şekilde geliştirilmiş olsa da içerik oluşturan yayıncılar içinde iyi bir seçenek olarak gözüküyor. Çerçevesiz bir yapıya sahip olan monitör, bu özelliği ile hem şık duruyor hem de yayın yapan kullanıcılara ikincil ekran olarak seçenek oluyor.

MSI Optix G242'nin oyuncuları ilgilendiren özelliklerinde ise her şeyi karşılıyor. 23.8 inç ekran boyutuna ve IPS panele sahip olan monitör aynı zamanda 1920 x 1080 çözünürlük sunuyor. Oyuncuların tercih ettiği en önemli özellikler olan 144 Hz ekran yenileme ve 1 ms tepki süresi de monitörün sunduğu özelliklerin başında geliyor.

Oyunlarda yırtılmaların ve dalgalanmaların önüne geçmek isteyen MSI, monitörde NVIDIA G-Sync teknolojisini kullanıyor. Böylece oyunculara daha iyi bir oyun deneyimi sunmayı hedefliyor. Ayrıca sahip olduğu geniş renk gamı sayesinde oyunlardaki renkler daha gerçekçi görünüyor ve Gece Görüşü modu ile oyunlardaki karanlık noktalar daha fazla ayırt edilebilir hale geliyor.

MSI Optix G242 Özellikleri

  • Ekran: 23.8 inç, 1920 x 1080 piksel, IPS panel
  • Tepkime Süresi: 1 ms
  • Yenileme Hızı: 144 Hz
  • Uyumluluk Teknolojisi: NVIDIA G-Sync

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap