Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Microsoft Store, Epic Games Mağaza Desteğini Alıyor

Windows 11 işletim sistemi tanıtımlarında uygulama mağazasının çok daha gelişmiş özelliklere sahip olacağını belirten Microsoft, yeni açıklamasında Epic Games desteğinin de alındığını söyledi.

Windows 11 işletim sistemini tamamen kullanıcı dostu bir hale getirmek isteyen Microsoft, Epic Games için önemli bir anlaşma sağladı. 5 Ekim tarihi itibari ile piyasaya sunulacak olan işletim sisteminde mağaza, 3. taraf mağazalarda entegrasyon konusunda önemli bir güncelleme alacak.

Yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar farklı bir istemci yüklemeye gerek kalmadan Epic Games oyunlarına kolay bir şekilde Microsoft mağazası üzerinden erişebilecek. Bugüne kadar hiçbir işletim sisteminde böylesine bir destek sunmayan Microsoft, daha iyi bir işletim sistemi yaratabilmek adına bazı kriterlerinden de ödün vermiş durumda.

Amazon ve Epic Games Microsoft’a Geliyor

Kullanıcıların ihtiyaç duyabileceği tüm uygulama ve oyunlara, Store üzerinden erişilmesini isteyen Microsoft, işletim sistemini kullanıma sunduktan sonra güncelleme ile bu yeniliklerini sürdürecek. Başlangıç aşamasında sadece Amazon ve Epic Games desteği ile kullanılabilecek olan uygulama mağazası, önümüzdeki yıllarda farklı geliştiriciler ve üçüncü taraf mağazalarıyla da desteklenecek. 

Yeni uygulama mağazası için yapılan açıklamalarda dikkat çeken detaylardan bir tanesi de tarayıcı konusunda alternatiflerin sunulması. Açıklamalara göre Microsoft her ne kadar kendi tarayıcısını ön plana çıkarmak istese de alternatif arayan kullanıcılar için Yandex ve Opera gibi rakiplere de uygulama mağazasında yer verecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap