Klavyeden Sonsuzluk (∞) İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayarlarımızda gördüğümüz bir çok özel karakterden biri olan ∞ yani halk arasındaki adıyla sonsuzluk işaretini klavyemizi kullanarak nasıl yapabiliriz?

∞ yani sonsuzluk işareti nasıl yapılır, hangi tuşlarla yapılır gibi sorularınıza cevap vermek adına hazırladığımız bu yazımızda klavyemizdeki tuşları kullanarak yan yatmış sekiz, lemniskat eğrisi veya sonsuzluk işareti olarak da tabir edilen ∞ işaretini nasıl yapacağımızı öğreneceğiz.

Klavyeden Sonsuzluk (∞) İşareti Yapmak

Klavyenizden ALT tuşuna basılı tutarak 8734'i tuşlarsanız ve ALT tuşunu bırakırsanız karşınızda ∞ karakteriniz göreceksiniz.

Tuş Kombinasyonu: ALT + 8734

Fakat bu kombinasyonu yaptığımız halde bazen ▲ işareti çıkabiliyor. Bu tarz bir durumla karşılaşırsanız Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem menüsüne girerek de sonsuzluk (∞) işaretini elde edebiliyorsunuz.

Yazar Hakkında

Sinan Yorulmaz
Sinan Yorulmaz 2008 yılından beri blog yazan yazar, Teknolojio'da da kurucu pozisyonunda yer almaktadır. Elektrik-elektronik mezunu olmakla birlikte, yazılım geliştirme uzmanı olarak iş hayatına devam etmektedir. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap