Google Meet Canlı Çeviri Desteği Sunacak

Google Meet’i sektörde daha fazla ön plana çıkarmayı hedefleyen Google, yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada yer verilen detaylara göre uygulamada canlı olarak çeviri desteği sunulacak.

Uzaktan çalışma ve eğitim döneminin başlaması ile Meet uygulamasına daha fazla önem veren Google, dil problemini ortadan kaldırabilmek adına uygulamaya kullanışlı bir özellik ekleyecek. Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamalarda Beta sürümde yeni özelliğin test edilmeye başlandığı belirtildi. Bu bakımdan tüm kullanıcılar yeni beta sürümünü indirerek yeni özelliği test etme şansına sahip.

Yeni versiyonda konuşmacılar tarafından yapılan tüm konuşmalar anlık olarak altyazı ile çevrilecek. Özel bir algoritma kullanacak olan Google Meet’in çevrilmiş altyazı sistemini kısa süre içerisinde daha fazla bölgede destek vermeye başlayacak. Beta programı dahilinde şu anda sadece İngilizce olarak yapılan toplantılar; İspanyolca, Fransızca, Portekizce ve Almanca olarak çevrilebiliyor.

Google Meet’in yeni özelliği diğer servislerde de kullanılacak

Google Meet için geliştirilen yenilikler, uygulama ile sınırlı kalmayacak. Google tarafından yapılan açıklamalara göre Google Workspace Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Plus ve Teaching & Learning Upgrade kullanıcıları tarafından yapılacak özel toplantı ve etkinliklerde de yeni altyazılı çeviri desteği sağlanacak.

Kullanıcıların mevcut özelliği kullanmak istemesi halinde uygulama üzerinde yer alan ayarlardan altyazıları açması ve çevrilmiş altyazılara geçmeden önce İngilizce dil seçeneğini tercih etmesi yeterli. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap