En Ucuz 5 VPN Servisi

Dünyanın en iyi VPN servislerinin mutlaka çok pahalı olmasına gerek yoktur. Aslında piyasada yer alan en iyi servislerden bazıları en uygun fiyatlı hizmeti sunan yerlerden birisidir. Ayrıca, genellikle ucuz oldukları için daha çok tercih edilirler.

Ücretsiz VPN servislerinin erişemeyeceği bazı önemli performans değerleri vardır. Güvenlik ve gizlilik istediğiniz zaman bir VPN için ödeme yapmak zorunda kalmak pek şaşırtıcı olmamalıdır. Ancak, mükemmel bir VPN servisine ücret ödemek genelde çok pahalı bir işmiş gibi görünmektedir.

En iyi ucuz VPN servisi nasıl seçilir?

Ucuz bir VPN sağlayıcısı aradığınız şey açısından diğerlerinden farklı değildir. Performans cephesinde en azından sağlam hızlarla sıkı güvenlik ve iyi gizlilik seviyeleri vardır. Her zaman olduğu gibi çeşitli kullanıcı dostu istemcilerle geniş bir cihaz ve platform kapsamı sunarlar.

Bundan daha fazlasına ihtiyacınızın olduğu doğrudur. Akış hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız bu durumda Netflix, Amazon Prime, BBC iPlayer veya seçtiğiniz hizmet ne olursa olsun onun engelini kaldırdığınızdan emin olmanız gerekmektedir.

Torrent kullanacaksanız hizmetin bu konuda mükemmel olduğundan emin olmalısınız. VPN hizmetini mobil cihazlarda kullanma olasılığınız daha yüksekse özel Android veya iOS uygulamalarının mevcut olduğuna dikkat etmelisiniz.

5. Hotspot Shield

Hotspot Shield pazarın lideri ücretsiz teklifi sayesinde mükemmel bir üne sahiptir. Ancak, günde yalnızca 500 MB VPN kullanımını sizin için yeterli olmadığını düşünmek yanıltıcı olmayacaktır. Bu durumda premium hizmetinden yararlanmak iyi bir fikir olabilecektir.

Hotspot Shield'in yalnızca diğer VPN'ler tarafından kullanılan olağan güvenlik protokollerine bağlı kalmaması önemli bir artıdır. Geliştiricileri, yalnızca sizi ve verilerinizi güvende tutmakla kalmaz. Aynı zamanda tutarlı bir şekilde kullanılabilen Catapult Hydra protokolüne tabi tutar.

Bu ekstra korumanın dezavantajı, Hotspot Shield'i kullanabileceğiniz daha küçük bir cihaz yelpazesine sahip olacağınız anlamına gelir. VPN'inizi yalnızca dizüstü, masaüstü ve mobil cihazlarda kullanacaksanız herhangi bir sıkıntınız olmayacaktır.

4. NordVPN

NordVPN ile sadece oldukça uygun fiyatlı bir VPN elde etmekle kalmazsınız. Aynı zamanda mükemmel güvenliğe sahip bir hizmetten de yararlanmış olursunuz. Hizmet sağlayıcısı, verilerinizi bir değil iki ayrı VPN sunucusu üzerinden yönlendiren bir dizi "çift VPN" sunucusu sunar.

Ayrıca ek bir güvenlik katmanı, artı bir otomatik kapatma anahtarı ve daha fazlası için Onion ağı üzerinden şifreli trafik gönderme seçeneği de vardır. NordVPN, kullanımı kolay istemcilerle her türlü platformu ve cihazı desteklemektedir.

Testlerde ortalamanın üzerinde hızlar sağlayan bir performansla çok iyi olduğunu görmüş durumdayız. Bir başka artı nokta da bu en ucuz VPN servisinin bağımsız organizasyonlar tarafından denetlenen bir sıfır günlük politikaya sahip olmasıdır.

3. CyberGhost

Diğer VPN servislerinin çekiciliği ortadadır. En ucuz VPN servisi denildiğinde akıllara gelen en ideal oyunculardan birisi ise kesinlikle CyberGhost olacaktır. Bunun sebebi düşük bir fiyata eksiksiz bir paket sunabilmesidir.

Ancak her ne olursa olsun bu hizmetin kullanımı biraz karmaşıktır. Buna rağmen akış hizmetleri söz konusu olduğunda işini layıkıyla yerine getirmektedir. CyberGhost size hızlı bir biçimde doğru sunucuyu bulup Netflix, Hulu veya YouTube gibi hizmetleri kullanmanızı sağlayacaktır.

CyberGhost piyasadaki en büyük miktardaki sunucudan biriyle donatılmış durumdadır. 110'dan fazla ülkede 6.000'in üzerinde son erişim noktasına sahiptir. Hız konusunda bazen ekstra verim alabilmek mümkün olmasa bile 45 günlük cömert para garantisi ile durumu kendiniz kontrol edebilirsiniz.

2. IPVanish

Dürüst olmak gerekirse onu buraya yerleştirme konusunda kararsız kaldık. Çünkü çok kısa süre öncesine kadar IPVanish epey pahalıya gelen bir VPN servisiydi. Ancak yıllık maliyetini 39.99 dolar olarak güncelledikten sonra ayda 3.33 dolara gelen bir maliyete sahip oldu.

VPN servisi açısından IPVanish güvenilir bir eski oyuncudur. Bu, kullanımı kolay ve sadece işe yarayan bir hizmettir. Dünya çapında 1.600'den fazla sunucuya sahiptir. Tüm cihazlarda çalışan mükemmel istemcilere ve uygulamalara sahiptir.

Bir şekilde akış hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız testlerde IPVanish'in Netflix, Hulu ve daha pek çok servisin engelini kolayca kaldırdığını bilmeniz iyi olabilir. Elbette servisin ABD merkezli olması sizi ekstra rahatlatacak bir etken olabilir.

1. Surfshark

Surfshark'a ait olan VPN'in öne çıkmasının en önemli sebeplerinden birisi oldukça açıktır. Göz alıcı bir ismi ve davetkar bir marka tasarımı olsa bile açık dikkat çeken nokta ilse inanılmaz ucuz olan abonelik fiyatlarıdır. Bu nedenle en ucuz VPN hizmetleri konusunda üst sıralarda yer alır.

Elbette her şey maliyetle ilgili değildir. Surfshark VPN servisini istediğiniz kadar çok sayıda cihazda aynı anda kullanabilme şansınız vardır. İsterseniz oturum bilgileriniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Ancak Surfshark VPN servisinin fiyatı ortadayken bunu yapmanıza bile gerek kalmayacaktır.

Genel olarak en iyi VPN hizmetinde yer alan hemen hemen en tüm özellikleri size sunacaktır. Kullanılabilecek çok sayıda güvenlik protokolü vardır. VPN kullanımdayken ayrıca ekstra güvenlik elde etme şansınız olacaktır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap