En İyi 10 Sony Kulaklık

En iyi Sony kulaklıklardan birini mi arıyorsunuz? İster en iyi gürültü engelleyici ister kablosuz kulaklıklar olsun Sony, yüksek kaliteli ses ürünleri için en popüler markalardan biri haline gelmiş durumdadır. Ucuz bir kulaklık almak isteseniz dahi Sony'nin bu konuda bir çözümü vardır.

Ancak bu tüm Sony kulaklıklarının eşit üretildiği anlamına gelmez. Örneğin, son zamanlarda Sony'nin kulak üstü kulaklıkları tam anlamıyla kusursuz performans göstermeye yakındırlar. Farklı modeller, çarpıcı ses kalitesi seviyelerinden gürültü engellemeye kadar pek çok şey sunabilir.

10. Sony WI-1000X

Kablolu kulaklıklardan pek hoşlanmıyor olabilirsiniz. Buna rağmen boyun bandının güvenliğini arzuluyor olabilirsiniz. Sony WI-1000X bunun için son derece ideal bir kulak içi alternatiftir. Kullanılabilecek diğer kulaklıklar düşünüldüğünde daha iyisini bulmak pek mümkün olmayabilir.

AptX HD desteğinin kulaklığa dahil edilmesi onu Sony'nin en iyi kulaklıklarından biri haline getirmiştir. İyi düzeyde gürültü engelleme sağladığından onları işe gidip gelirken kullanmak için oldukça istekli olabilirsiniz. Nitekim pil ömrünün sadece 10 saat olduğunu bilmelisiniz.

9. Sony WF-1000X

Bu kulaklık biraz hantal gibi gelebilir. Ancak bu, gürültü önleyici yetenekleri ve nispeten uzun pil ömürleri ile telafi edilebilir. WF-1000X ortam gürültüsünü engelleme konusunda oldukça başarılıdır. Diğer gürültü önleyici kulaklıklar gibi bu etki çok düşük frekansta oldukça belirgindir.

Dolayısıyla toplu taşımada güvenle kullanabileceğiniz bir ürün arıyorsanız bu onları iyi bir seçim haline gelecektir. WF-1000X sunduğu ses kalitesi, yüksek, orta ve düşük frekanslarda genel olarak iyi dengelenmiş bir sesle iyi bir iş çıkartmaktadır.

8. Sony WH-CH510

Sağlam ses, mükemmel pil ömrü ve Bluetooth bağlantısı ile Sony WH-CH510 paranızın karşılığını fazlasıyla alır. Biraz dayanıksız bir yapısı olduğundan bazıları için pek ideal bir ürün olarak tercih edilmeyebilir. Ancak çoğu kişi için fiyatının cezbedici olduğunu söylemek mümkündür.

Bu fiyat noktasında kulaklık arıyorsanız muhtemelen birkaç fedakarlık yapmaya istekli olacaksınız. Sony'nin WH-CH510 ile verdiği tavizlerin çoğu çok önemli değildir. Sağlam pil ömrü ve ses kalitesiyle birlikte bu aralıkta daha farklı bir şey bulabilmek maalesef mümkün değildir.

7. Sony MDR-1000X

Artık oldukça yaşlı olmasına rağmen gürültü önleyici kulaklıklar için hala önemli bir seçenektir. Daha yeni modeller gibi yüksek çözünürlük sesi ve hızlı dikkat modu, ortam gürültüsü modu gibi spor özelliklerini desteklemekte ve gürültü önleme konusunda oldukça ustadır.

Sony'nin eski model bir kulaklığına yatırım yapmak sizi pek memnun etmeyebilir. Ancak perakendecilerin yeniler çıktıktan sonra fiyat kırma politikası nedeniyle bu ürünü çok daha düşük fiyata bulabilme şansınız vardır. Bunu değerlendirmek isteyebilirsiniz.

6. Sony WF-SP800N

Sony WF-SP800N son derece farklı bir deneyim sunar. Ter ve toz geçirmez oldukları için IP55 sınıfındadırlar. Ancak aynı zamanda yerleşik aktif gürültü engelleme özelliğine sahip oldukları için zorlu müzik severler için iyi çalışırlar.

Ayrıca bu kulaklık Sony'nin yeni uzamsal ses formatı 360 Reality Audio desteğine sahiptir. Kulaklığı uzun süre kullanmak biraz rahatsız edici olabilir. Bass konusunda biraz hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Ancak yine de gerçek kablosuz kulaklıklar için bir göz atmaya değecektir.

5. Sony WF-XB700N

Fiyat açısından Sony'den beklenilen fiyat düşüklüğünü elde edebilme şansınız gerçekten hiç olmadığı kadar düşüktür. Bu kulaklık önceki model kulaklıklara göre iyi bir gelişme sunar. Bu açıdan listede yer alan en önemli gerçek kablosuz kulaklardan birisidir.

Aktif gürültü engelleme özelliğine ek olarak eğlenceli, enerjik bir ses kalitesine sahiptir. Uzun dinleme seanslarında kendilerini rahat hissederler ve 18 saatlik pil ömrüne sahiptirler. Her ne kadar gürültü engelleme özelliği eksikliklere sahip olsa bile oldukça verimli bir kulaklıktır.

4. Sony WH-1000XM2

Bu kulaklıkları bulabiliyorsanız onun hala mükemmel bir şekilde performans gösterdiğinden emin olabilirsiniz. Bu ürünü WH-1000XM4 ve WH-1000XM3 ürünlerinden biraz daha ucuza bulabilme şansınız olacaktır. Bu yüzden önemli tercihlerin başında gelmektedir.

WH-1000XM3 gibi yüksek çözünürlüklü ses için aptX HD ve LDAC'yi de destekler. Aslında, yukarıda bahsedilen tüm özellikler en son modelde de bulunabilir. Birkaç kozmetik değişikliğin yanı sıra ikisi arasındaki temel fark ses asistanlarıyla olan entegrasyondur.

3. Sony WF-1000XM3

Kablolu kulaklıklarda gürültü engellemenin hala nadir olduğu düşünüldüğünde Sony'nin onu yalnızca kablosuz değil aynı zamanda gerçek kablosuz olan bir çift halinde paketlemeyi başardığı gerçeğiyle yüzleşmek önemlidir.

Sony WF-1000XM3, bir çift kulaklık için çok iyi olan bir gürültü önleme seviyesi sunmayı başarır. Bir çift kulak üstü kulaklık ile aynı izolasyonu sunmaz ama şık bir form faktörünün peşindeyseniz o zaman bu kulaklığın peşinden gitmeye fazlasıyla değecek demektir.

2. Sony WH-1000XM3

Sony WH-1000XM3 iki yıldır en iyi kulaklık noktasında zirvede yer almayı başarmıştır. Bu kulaklık çevresel gürültüyü engelleme konusunda mükemmel bir çözüm sunmaktadır. Buna ek olarak yüksek çözünürlüklü ses dinlemenin en iyi yollarından biridir.

WH-1000XM3 ayrıca Google Assistant entegrasyonu ve Amazon Alexa entegrasyonu ile birlikte gelir. Bu, nerede olursanız olun bir sesi asistana anında erişebileceğiniz anlamına gelir. WH-1000XM3 kulaklığı hemen hemen her koşulda kullanabilmeniz mümkündür.

1. Sony WH-1000XM4

Sony WH-1000XM4, hafif ve rahat bir tasarımda mükemmel gürültü engelleme ve şaşırtıcı ses kalitesi sunar. Seleflerinden önemli ölçüde farklı görünmez. Çok noktalı eşleştirme, DSEE Extreme yükseltme, konuşma farkındalığı ve otomatik oynatma gibi özellikler sunar.

Olası her ölçüye göre Sony WH-1000XM4 harika bir kablosuz gürültü önleyici kulaklık çiftidir. Olağanüstü gürültü engelleme ve son teknoloji codec desteği sayesinde tam olarak vaat ettiklerini sunduğunu söylemek mümkündür.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap