Oyunlar İçin En İyi Kulak İçi Kulaklıklar

Bazen oyun ihtiyaçlarımız için standart kulaklıklar yeterli olmayabilir. Oyun oynamayı ciddi bir iş olarak görüyorsanız iletişim her zaman önemli olduğunun farkında olursunuz. Çevrenizdeki her şeyi duyarken aynı derecede oyun kazanmanızı sağlayacak bir durumdur.

Bazı insanlar, kulak içi kulaklınların tam bir oyun kulaklığı etkisini taşımayacağını düşünürler. Buna rağmen kulak içi kulaklıkların sunabileceği çok şey vardır. Genellikle normal kulaklıklardan daha ucuz ve daha kullanışlı olurlar.

Kulak içi kulaklıklar, pratik olmaları nedeniyle ve çoğunlukla çoğu mobil oyunun yalnızca stereo çıkışlarından yararlanabilmesi nedeniyle mıbil oyunlarda önemli ölçüde daha popüler hale gelmiş durumdadırlar. Bu nedenle 7.1 kulaklığa yatırım yapmak pek pratik bir çözüm olmayacaktır.

1. Razer Hammerhead True Wireless

Söz konusu durum oyun oynamak ve bir ekipman arayışı söz konusu olduğunda Razer'dan bahsetmemek oldukça zordur. Razer Hammerhead True Wireless, adında bilmeniz gereken hemen hemen her şeyi içerir. Kulağı fazla rahatsız etmediği için son derece özel bir tasarıma sahiptir.

Kulaklıkların oyun modunu etkinleştirmek gecikmeyi önemli ölçüde azaltmaktadır. Yapılan araştırmalar, kulaklıkların rekabetçi mobil oyuncular için genel olarak sağlam bir seçim olmasını sağlamak için ürüne öncülük ettiler.

Kulaklıkların bas ağırlıklı ses profili, belirli müzik türleri için ideal olandan daha az olabilecektir. Ancak oyunlarda ayak sesleri ve silah sesleri gibi sesleri yükseltmek için harika bir iş çıkartacaktır. Ayrıca kulaklıkların mikrofonun basit oyun içi iletişim için fazlasıyla yeterlidir.

2. 1More E1001 Triple Drive

Ses sektöründe çok az oyuncunun olduğu dönemlerde gerçekten seçim yapabilmek çok kolaydı. Ancak ses sektöründe oyuncuların artış göstermesiyle birlikte seçim yapmak zorlaştı. Bununla birlikte pek çok bütçeye uygun daha kaliteli ve farklı ürünler ortaya çıktı.

Xiaomi tarafından desteklenen 1More, 1More Triple Driver isimli ürünüyle bu farkı yaratmayı başaranlardan birisi oldu. Bir çift kulaklıkta bulabileceğiniz en iyi mikrofonlardan birine sahip olduğunu unutmamak gerekmektedir.

1More Triple Driver, her kulak türü için mükemmel bir uyum sağlayan dokuz farklı kulaklık ucuyla birlikte gelmektedir. Bir ses meraklısı olmanız durumunda yüksek bas tonlarına doğru çıkışları seçebilirsiniz. Kulaklık gürültü yalıtımı sağlasa bile bu, bir oyun kulaklığı kadar etkili değildir.

3. HyperX Cloud Gaming Earbuds

HyperX piyasaya ilk girdiğinde şirketin en büyük satış vaatlerinden birisi tasarım üzerinde gizliydi. HyperX'in hala rahatlığa öncelik verdiğini ve muhtemelen tüm ses parçalarında konfrola ilgili en yüksek özelleştirmeleri sağladığını unutmamak gerekir.

Bununla birlikte HyperX açısından her şeyin tek boyutlu ilerlediğini söylemek mümkündür. Aslında HyperX Cloud Gaming Earbuds doğrudan Nintendo Switch kullanıcılarını hedefleyen bir pazarlama stratejisi gütmüştür.

Ancak bu kulaklıkları Nintendo Switch'te kullanmak zorunda değilsiniz. HyperX'in konforu ve sürükleyici ses kalitesi onu mobil ve PC oyunlarında kullanılabilir hale getirmektedir. Buna rağmen ses tutkunu olmanız durumunda kulaklığın sizi biraz üzebileceğini söylemek zorundayız.

4. Beats urBeats3 Earphones

Klasik seçimlerden uzaklaşmak gerçekten zor olabilir. Bazı oyuncular yeni markaları denemeye açık olmalarına rağmen bazıları saygın üreticilerin yolunu tutma konusunda kararlıdırlar. İşte Beats markası bu saygın üreticilerin yolunu tutanları yakalama peşindedir.

Beats tarafından üretilen urBeats3 Earphones markanın giriş seviyesi ürünlerinden biridir. Fiyat olarak markanın lüks modellerinden uzak olmasına rağmen ortaya koyduğu fiyat ve performans son derece önemlidir.

Ürünün yapı kalitesi birinci sınıftır. Bu fiyat aralığında çoğu modelden daha iyi ses bastırma işlemi yapmaktadır. Ancak, kalabalık yerlerde gürültü engelleme konusunda çok başarılı bir performans beklememelisiniz. Ayrıca kulaklık Xbox gibi oyun konsollarıyla uyumlu değildir.

5. Sony MDR.XB50AP Earbuds

Sony'den beklendiği gibi bir ürün diyebiliriz. Adından anlaşılacağı veya anlaşılamayacağı üzere bu Sony'nin sunmuş olduğu kulak içi kulaklık ürünlerinden birisidir. Üstelik bu ürün giriş seviyesine hitap eder niteliktedir.

Sony tarafından sunulan en ucuz kulaklıklardan birisi olan bu ürünün en önemli artısı ise kesinlikle ses kalitesidir. Çoğu kullanıcı için bu ürün piyasada yer alan ve parasını tam anlamıyla hak eden nadir ürünlerden biri olarak tanımlamaktadır.

Kendi fiyat aralığında normal Sony kulaklıklarından daha fazla basa sahip olacak şekilde tasarlandıklarını unutmamak gerekmektedir. Oldukça rahat bir şekilde kullanılmaları bir avantajdır. En büyük avantaj ise kesinlikle entegre bir mikrofonla birlikte gelip çoğu oyuncuyu mutlu etmesidir.

6. ROCCAT Score Dual-Driver

ROCCAT yıllardır vaat ettiği en önemli şeyi yerine getirme konusunda oldukça inatçıdır. Marka kaliteyi ön plana çıkarmış ve bunu en erişilebilir şekilde yapmaya çalışmıştır. Markanın kaliteye odaklanmayı sevmesi ise en çok oyuncuların dikkatini çekiyor diyebiliriz.

Birçok markanın ürünüyle benzer performans gösterse bile fiyat açısından oldukça ideal konumda olduklarını söylemek mümkündür. Bir ses tutkunu olmanız durumunda basın ve sesin temizliğinin hemen farkına varabilirsiniz.

Kulak içi kulaklıkların ikili sürücü kurulumu, dengeli bir ses deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. Kulak kanalı tasarımı kulağınıza rahatça oturmasını sağlayacaktır. Minimalist görünümleri seven kullanıcılar için basit tasarım son derece memnun edici olacaktır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap