En İyi Kablosuz Şarj Cihazları

Yavaş ama kesin bir şekilde kablosuz şarj teknolojisi akıllı telefon endüstrisinde popülerlik kazandı. Bir kablosuz şarj cihazı, kablolardan kurtulmanıza ve cep telefonunuzu şarj tabanına yerleştirerek şarj etmenize olanak tanır.

Bir kablosuz şarj cihazı kullanmak için, cep telefonunuzun bu teknolojiyle uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Sizin için en iyi seçeneği belirlemek adına ufak bir rehber hazırlamaya çalıştık. Bu önerileri göz önünde bulundurarak en doğru kablosuz şarj cihazını satın alabilirsiniz.

Kablosuz Şarj Cihazı Teknolojisi Nasıl Çalışır?

Bu tür teknoloji, mobil cihazınıza şarj sağlamak için elektromanyetik indüksiyonun kullanıldığı endüksiyon şarjı olarak da adlandırılır. Hem şarj cihazı hem de alıcı cihaz kablosuz şarj bobinleri içerir.

Verici bobin, alternatif bir elektromanyetik alan üreten şarj kısmında bulunur. Bataryaya bağlı bir alıcı bobin içeren telefon bu alana girdiğinde bataryaya bir elektrik yükü iletilir.

Kablosuz Şarj Cihazı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kablosuz şarj cihazı satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunları dikkate almadan herhangi bir ürün satın alımı gerçekleştirmeniz doğru olmayacaktır. Aşağıdan bunlarla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Uyumluluk

Giderek daha fazla sayıda cep telefonu bu teknolojiyle uyumlu olsa bile bazı düşük ve orta segment modeller bu özelliğe sahip değildir. Bununla birlikte, cihazınız uyumlu olmasa bile akıllı telefon modelinize uygun bir USB konektörü olan bir kablosuz şarj alıcısını düşük bir fiyata satın alabilirsiniz.

Evrensel Standartlar

Wireless Power Consortium (WPC) tarafından sağlanan evrensel Qi (Çi olarak okunur) standardı, Apple, Google ve Samsung gibi çoğu üretici tarafından kablosuz telefon, kulaklık ve akıllı saat şarjı için kullanılmaktadır.

Şarj Hızı ve Gücü

Şarj hızı ve gücü şarj cihazına, mobil cihaza ve ayrıca kullandığınız adaptörün türüne bağlıdır. Kablosuz şarj hızları 5W (standart), 7.5W (iPhone 8'den itibaren iPhone'lar için maksimum hız), 10W (LG için maksimum hız) ve 11W (Google ve Sony için) arasında değişir.

Artık tüm kabloları geçmişte bırakıp, kablosuz şarj cihazı seçimlerimizi keşfetme ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçme zamanı. Tercih ettiğiniz seçimi indirimli olarak almak için çeşitli kampanyaları takip etmeyi unutmayın.

Moshi Otto Q

Masanızda, oturma odanızda veya komodininizde olsun, Moshi'nin Otto Q kablosuz şarj tabanı şıklığı ve kalitesiyle öne çıkıyor. Verimlilik, yüksek şarj hızları ve özel bir tasarım arıyorsanız, bu sizin için ideal seçenektir. Otto Q, diğer markalarla yapılan bir şarj hızı testinin ardından dünyanın en hızlı kablosuz şarj cihazlarından biri olarak gösterilmektedir.

 • Otto Q ile Moshi, şarj cihazının yaşam döngüsünü artıran mükemmel kalitede malzemelerin kullanımı sayesinde dünya çapında 10 yıllık garanti sunar.
 • Otto Q, anahtarlar gibi yabancı nesneleri ve devre dışı bırakılan kablosuz şarjı anında tespit ederek güvenliği sağlar.
 • 10W'a kadar hızlı şarj sağlar ve yüksek performanslı şarj cihazı ile Samsung (9W) ve Apple'ın (7.5W) maksimum gücüne ulaşır. Diğer tüm Qi cihazları için 5W'lık standart bir şarj hızı elde edilir.
 • Qi sertifikalı olduğu için AirPods ve akıllı saatler gibi Qi cihazlarıyla uyumludur.
 • 5 mm kalınlığa kadar kılıfları olan telefonları şarj ederek çantanızda bırakmanıza olanak tanır.
 • Daha güvenli ve daha kararlı bir şarj için ısıyı verimli bir şekilde dağıtır.
 • LED ışıklar ile mevcut şarj durumunu gösterir.

Choetech T511S

Kesinlikle bir yerden başka bir yere götürürken şarj kablonuza zarar verme deneyimi yaşamış olmalısınız. Kaymaz yüzeyi ile Choetech'in bu taşınabilir ve hafif kablosuz şarj cihazı, ihtiyacınız olan her yerde telefonunuzu, AirPod'larınızı ve/veya Galaxy ürünlerinizi şarj etmek için uygundur. Diğer cihazlarda olduğu gibi, şarj hızı akıllı telefonunuzun modeline bağlıdır.

 • Bu Hızlı Şarj 3.0 adaptörüyle, Samsung cep telefonları için 10 W hızlı, iPhone 8'den 7,5 W ve Qi uyumlu cihazlar için standart 5 W şarj alabilirsiniz.
 • Mavi bir LED, standart bir şarj modunu (5W) ve yeşil bir LED hızlı modu (maksimum 10W) gösterir.
 • Bu şarj cihazı Apple saatler veya tabletler ile uyumlu değildir.
 • Cep telefonlarını 5 mm kalınlığa kadar olan kasalarla şarj edebilirsiniz. Her türlü metal, manyetik kasa veya kredi kartının kılıftan çıkarılması gerekir.

Satechi

Satechi size dört metalik renkte sunulan bir alüminyum kablosuz şarj cihazı sunar. Bu cihaz, cep telefonunuzu gece boyunca veya gün içinde başka bir şey yaparken kablo aramadan şarjda bırakmanın ideal bir yoludur.

 • QC 2.0 adaptörü veya orijinal Samsung adaptörü ve kablosu ile Android cihazlar için hızlı şarj Qi hızları (maksimum 9W çıkış) sunar. iPhone'lar için maksimum güç standart 5W'tır.
 • Qi teknolojisine sahip tüm mobil cihazlarla uyumludur.
 • Telefon şarj olurken mavi, şarj tamamlandığında yeşil görünen bir LED ışığına sahiptir. Ancak gösterge her zaman mavi kaldığından bu gösterge iPhone ile çalışmaz.
 • Telefonunuzu tanıması için doğrudan platformun merkezine yerleştirmeniz gerekir.
 • Yüzeyi akrilikten yapılmıştır ve telefonunuzun kaymaması için ortasında silikon bir kısım bulunur. Ayrıca alt kısmında, tabanın kaymasını önleyen şeritler vardır.
 • Bir yıllık üretici garantisi vardır.
 • İnce kılıflı telefonları şarj etmek mümkündür. Ancak daha kalın kılıfların çıkarılması gerekebilir.

Belkin Boost Up

Bu kablosuz şarj cihazı, bir masaüstü için veya akıllı telefonunuz kablo olmadan şarj olurken metin mesajlarını yanıtlamak, video görüşmeleri yapmak veya video izlemek istediğinizde dikey bir standa sahiptir. Cep telefonunuzu kaymaz yüzeyine hem dikey hem de yatay olarak yerleştirmeniz mümkündür.

 • iPhone (7.5W) ve Samsung (9W) için yüksek şarj hızları var. Qi teknolojisine sahip diğer tüm cihazlar için standart 5W şarj hızına sahiptir.
 • AirPods 2 ve AirPods Pro ile uyumludur.
 • Cep telefonlarını 3 mm kalınlığa kadar kasalarla şarj edebilir.
 • Hızlı Şarj (QC) 3.0 adaptörü ve 1,2 m Qi sertifikalı kablo içerir.
 • LED göstergesi ve aşırı ısınma korumasına sahiptir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap