En İyi 8 Bluetooth Kulaklık Önerisi

En iyi Bluetooth kulaklıkları, kompakt tasarımları, mükemmel ses performansları ve eşsiz bağlantıları bir araya getiren ürünlerdir. Aslında o kadar iyiler ki çoğu en iyi kablolu kulakları performans konusunda geride bırakmayı başarabiliyorlar.

Bir çift kablosuz kulaklık almak isteyebileceğiniz birçok neden vardır. Spor salonu, işe gidip gelmek veya güneşli bir günde dışarıda dinlenmek için harikadır. En iyi Bluetooth kulaklıkları, kulaklarınızın içinde kalacak ve size kaliteli ses sağlayacak şekilde tasarlanmışlardır.

8. TaoTronics SoundLiberty 79

TaoTronics'in bu gerçek kablosuz kulaklıkları fiyatına göre beklediğinizden daha iyi ses ve pil ömrü sunar. Orta sesler nettir ve bass üretimi AirPods Pro'dan daha etkilidir. TaoTronics, tek bir şarjla 8 saat oynatma süresi sunduğunu iddia etmektedir ama gerçekte bunun 7 saattir.

Kulaklığın en sinir bozucu yanı kesinlikle kurulumudur. Sunulan talimatlar çok net değildir. Bu nedenle belirli bir sorun giderme becerisine sahip olmanız çok önemlidir. Ancak kulaklık kurulduktan sonra ondan en iyi şekilde verim almayı başarabilirsiniz.

Fiyat olarak gerçekten aşırı rekabetçidir. Muhtemelen onun fiyatına daha iyisini bulabilmeniz pek mümkün olmayabilir. Hem kalite hem de uygun fiyat bir arada olsun diyorsanız ilgili kulaklığı kullanmayı deneyebilirsiniz. Çinli elektronik üreticisi TaoTronics sizi pişman etmeyecektir.

7. JLab JBuds Air

En ucuz ama aynı zamanda kaliteli olan bir Bluetooth kulaklık önerisi arıyorsanız bu kesinlikle JLab JBud Air olacaktır. JLab'ın fitness kulaklıkları oldukça iyi bir fiyat etiketine sahiptir. En azından diğer Bluetooth kulaklıklar düşünüldüğünde böyle bir durum ortaya çıkmaktadır.

JBuds Air, ses çıkışını özelleştiren üç EQ ayarına sahiptir. Sesin dengeli veya bass öncelikli olarak çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bass Boost seçeneği antrenmanlar için en ideal olanıdır. Spor yaparken bunu kesinlikle denemeniz gerekmektedir.

Pil ömrü, standardın biraz altında olan 4 saat olarak derecelendirilmiştir. Ancak beraberindeki şarj kutusu size fazladan 10 saat kullanım sunacaktır. IPX55 sertifikası, bu kulaklıkların ter ve su sıçramasına da dayanacak şekilde üretildiği anlamına gelmektedir.

6. Jabra Elite 85t

Jabra Elite 85t her ne kadar selefi kadar hafif olmasa bile harika ses kalitesi, etkili gürültü önleme ve makul pil ömrü sayesinde etkileyici bir performans sunmaktadır. Bu açıdan ürünün iyi bir yükseltme olabileceğini bilmek gerekmektedir.

75t model üründe yer alan kulak girişlerden daha büyük girişlere sahip olan Jabra Elite 85t, daha geniş ve daha dengeli bir ses alanı sunmaktadır. Bu, bass gibi seslerin daha derinden gelmesini sağlayan bir özelliktir. Bu sayede sevdiğiniz şarkıları daha kaliteli bir biçimde dinleyebilirsiniz.

Kulaklıkta yer alan ayarlanabilir aktif gürültü önleyici sayesinde görüşmelerinizi ve müzik dinleme keyfinizin kalitesini iki katına çıkarabilme şansınız vardır. Bununla birlikte kulaklığın her kulağa oturacak nitelikte olmadığını söylemek gerekmektedir.

5. Apple AirPods Pro

Apple'ın en iyi gerçek kablosuz kulaklıkları, daha fazla iPhone kullanıcısını gerçek kablosuz kulaklık kullanmaya ikna etmek için çaba gösterir. Nihayetinde aktif gürültü engelleme, çok daha iyi bir uyum ve geliştirilmiş bir tasarım sunar.

Ancak fiyat olarak oldukça pahalıdır. Dolayısıyla rakiplerinin gerisinde kalması söz konusudur. Her ne kadar kalite anlamında kusursuza yakın olmasına rağmen onu piyasadaki en iyi Bluetooth kulaklık olarak adlandırmak mümkün değildir.

Bununla birlikte, güçlü ses kalitesine sahip iyi oturan bazı kulaklıklar arayan bir iPhone kullanıcısı olmanız durumunda Apple AirPods Pro'dan daha iyisini bulabilmeniz mümkün değildir. Ek mikrofonlar ve gürültü önleme gibi özelliklere sahip olduğunu unutmamak gerekmektedir.

4. Klipsch T5 True Wireless

Mükemmel ses ve yapı kalitesi, uzun pil ömrü ve şimdiye kadar gördüğümüz en havalı ürünlerden biri olan Klipsch T5'in piyasadaki en iyi Bluetooth kulaklıklar arasında olduğunu kolayca kabul edebiliriz. Bu ürünün sunduğu performans oldukça iyidir.

Elbette, bir Klipsch ürünü satın almanın birden farklı önemli özellikleri vardır. Akustik müzik gür ve ayrıntılıdır. Ayrıntılar yükseklere kadar uzanır. Kulaklıkların hiçbir zaman kendi performanslarını düşürme gibi bir olasılıkları yoktur.

Pil ömrü, şarj başına 8 saat olarak derecelendirilmiştir. Kasa ek 24 saat sağlar. Bu, gerçek kablosuz kulak için kulaklıkların uzun bir yolculuk boyunca size dayanacağı anlamına gelir. Dolayısıyla kulaklığı kullanırken herhangi bir sorun yaşamazsınız.

3. SoundMAGIC TWS50

SoundMAGIC TWS50 ile SoundMAGIC markası fiyat performans açısından olumlu bir ürün ortaya koymuştur. Bu gerçek kablosuz kulaklıkların fiyatı harikadır, rahat tasarımı vardır ve sesi muazzam derecede iyi seviyededir. Kullanan kişiler oldukça memnundurlar.

İyi ve dengeli bir sunumla birlikte geniş ve ferah bir ses alanı sunarlar. İyi bir pil ömrü ve rahat bir uyum sağlarlar. Kısacası, bazı ucuz AirPod alternatifleri arıyorsanız, SoundMAGIC TWS50 kesinlikle göz atmanız gereken önemli bir üründür.

2. Sennheiser Momemntum True Wireless 2

Sennheiser, bu kablosuz kulaklıklarla gerçekten en iyisini ortaya koymuş durumdadır. Görünümü çok iyidir ve sesi olabildiğince iyi durumdadır. Ayrıca gürültü engelleme teknolojisini de beraberinde getirmektir. Ancak Bluetooth kulaklığın gerçek anlamda bir eksisi vardır.

Sennheiser Momentum True Wireless 2'nin ses kalitesi, pil ömrü ve tasarımı gerçekten mükemmeldir. Özellikle kulaklarınızı süsleyecek mükemmel ve gösterişli bir tasarım tercih ediyorsanız gerçekten ideal ürünleridir.

Ancak kulaklığı kullanan kişiler kullanım sırasında bazı rahatsızlıklar duyduklarını dile getirmişlerdir. Bununla birlikte kulaklığın fiyatı olabildiğince yüksek seviyededir. Dolayısıyla onu birinci sıradaki kulaklıktan daha iyi kılacak bir özellik bulabilmek mümkün değildir.

1. Sony WF-1000XM3

Kulakiçi kulaklıklarda gürültü engellemenin hala nadir olduğu düşünüldüğünde Sony'nin onu gerçek kablosuz kulaklıkla bir araya getirmiş olması son derece etkileyicidir. Bu nedenle bir Bluetooth kulaklık aradığınızda ilk seçeneğiniz bu olmalıdır.

Sony WF-1000XM3, bir çift kulaklık için çok iyi olan bir gürültü engelleme seviyesi sunmayı başarır. Bir çift kulak üstü kulaklık ile aynı izolasyonu sunmaz ama şık form faktörünün peşindeyseniz o zaman bu opsiyonu düşünebilirsiniz.

Bu kablosuz kulaklıklarda birkaç küçük sorun olabilir. Örneğin, onu spor faaliyetlerinde kullanma konusunda zorluk çekebilirsiniz. Ancak kesinlikle piyasadaki en iyi kablosuz veya en iyi Bluetooth kulaklık önerisine ihtiyacınız varsa bu kulaklık sizi bir numarada karşılayacaktır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap